zavřít
Upravit životopis

Životopis

Rainer Strecker se narodil 25. října 1965 v Berlíně. Po maturitě vystudoval berlínskou konzervatoř a potom mnichovskou hereckou školu Otto Falckenberga.

V šestnácti letech natočil svůj první film - Das Baby meines Bruderes. V letech 1989-1994 měl stálé angažmá v Hamburku. Pak se vydal do světa a jeho umění mohli obdivovat diváci i v Paříži a dalekém Pekingu. Do Německa se vrátil v roce 1998. Dnes je stálým členem divadelních souborů v Hamburku a Basileji. Od roku 2000 hraje v seriálu Einsatz in Hamburg komisaře Volkera Brehma. Hrál v mnoha německých filmech a seriálech, také dabuje a film Amfuem (2010) režíroval. Na zvukové nosiče namlouvá knihy. Získal několik ocenění. V roce 2009 převzal cenu des Deutschen Hörbuchpreises.

V legendárním německém akčním kriminálním seriálu Kobra 11 hrál vrchního komisaře Inga Fischera v prvních dvou epizodách 1. série. Ingo je ve druhé epizodě zastřelen.

Měří 168 cm, má blond vlasy a modré oči. Mluví německy, anglicky a francouzsky a ovládá berlínský a severoněmecký dialekt. Ovládá asijská bojová umění, ve volném čase trénuje aikido, iaidō, boj s mečem, boj s holí a horolezectví, hraje na kytaru a bicí a své fanynky okouzluje sametovým basbarytonem.

V roce 1993 se oženil s německo-rakouskou herečkou Muriel Baumeister (* 1972). V roce 1994 se jim narodil syn Linus. V roce 1998 se manželé rozvedli.

Žije v Berlíně.

Mohli by vás také zajímat…