zavřít
Upravit životopis

Životopis

Rajeev Ram je americký profesionální tenista a stříbrný olympijský medailista ze smíšené čtyřhry Riodejaneirské olympiády 2016, do níž nastoupil s Venus Williamsovou. Ve své dosavadní kariéře na okruhu ATP World Tour vyhrál dva singlové a devět deblových turnajů. Na challengerech ATP a okruhu Futures získal do září 2016 devět titulů ve dvouhře a dvacet jedna ve čtyřhře.

Na žebříčku ATP byl ve dvouhře nejvýše klasifikován v dubnu 2016 na 56. místě a ve čtyřhře pak v srpnu téhož roku na 22. místě. Trénuje ho Bryan Smith.

Tenisová kariéra
Týmové soutěže
V americkém daviscupovém týmu neodehrál k únoru 2017 žádné utkání.

Spojené státy americké reprezentoval na Letních olympijských hrách 2016 v Riu de Janeiru, kde do mužské čtyřhry nastoupil s Brianem Bakerem díky žebříčkové ochraně. Soutěž opustili ve druhém kole po prohře od rakouského páru Oliver Marach a Alexander Peya. Po boku Venus Williamsové vybojoval stříbrnou medaili ve smíšené čtyřhře. Do finále postoupili přes čtvrtý nasazený indický pár Sania Mirzaová a Rohan Bopanna, aby následně skončili na raketách krajanů Bethanie Mattekové-Sandsové a Jacka Socka.

Rajeev Ram

33 let, tenista