zavřít
Upravit životopis

Životopis

Americký herec Rami Malek se narodil 12. května 1981 v americkém Los Angeles. Na první pohled upoutá svým exotickým vzhledem. Přestože se narodil v USA, jeho rodiče pochází z Egypta. Jeho otec, Said Malek, byl průvodce v Káhiře a matka, Nelly Abdel-Malek, byla účetní. Rami pochází z dvojčat. Narodil se o čtyři minuty dříve, než jeho bratr Sami, který se živí jako učitel. Kromě bratra Samiho má ještě starší sestru Yasminu, která je lékařkou.

Malek chodil na katolickou střední školu v Notre Dame v Kalifornii, kde se stal členem divadelního kroužku a zahrál si tu např. ve hře Zooman a The Sign, pojednávající o vraždě dvanáctileté afroamerické dívky, která se odehrála před mnoha svědky, ale nikdo nepomohl odhalit vraha. Střední školu úspěšně dokončil v roce 1999, společně s herečkou Rachel Bilson. Na stejnou školu, ale o ročník níže, chodila také významná herečka Kirsten Dunst, se kterou Rami navštěvoval divadelní kroužek. Přestože si jeho rodiče přáli, aby se z něj stal právník, jeho nepřehlídnutelné nadání pro divadlo jej přivedlo na Evansvillskou univerzitu, kde studoval herectví. Roku 2003 získal na zmíněné univerzitě titul bakalář výtvarných umění.

Krátce po ukončení studia se na vlastní kůži přesvědčil, že prosadit se jako herec není procházka růžovou zahradou. Přestěhoval se do New Yorku, kde společně s přáteli, kteří měli stejný sen, bydlel v pronajatém bytě. Jednoho dne, při návštěvě svých rodičů v Los Angeles, se setkal s režisérkou Mali Finn, která ho přesvědčila, že největší šanci uspět jako herec má v Hollywoodu. Rami se tedy přestěhoval zpět a začal se tu živit jako rozvozce pizzy a dělal sendviče v jedné z hollywoodských restaurací. Přestože neustále posílal životopisy do produkčních společnosti, žádnou hereckou nabídku nedostával, což u něj vedlo k depresím a ztrátě důvěry ve filmový průmysl, takže byl pomalu rozhodnut s herectvím nadobro skoncovat.

Vztahy Ramiho Maleka
Začátkem roku 2018 začal chodit s herečkou Lucy Boynton, do které se zamiloval během natáčení filmu Bohemian Rhapsody.

2004-2010 - Rami Malek dostává hereckou příležitost doslova za pět minut dvanáct
Chvíli poté, co si Rami pohrával s myšlenkou na ukončení herecké kariéry dostal nabídku na účinkování v jedné z epizod populárního amerického seriálu Gilmorova děvčata, což výrazně posílilo jeho sebevědomí. V roce 2004 se s jeho hlasem setkali také fanoušci počítačových her. Daboval totiž videohru Halo 2. Mezi lety 2005-2007 se pravidelně objevoval v komediálním seriálu Rodinná válka, ale také v seriálech Tam někde, či Medium.

První filmová role přišla s rokem 2006, kdy byl obsazen do akčně-dobrodružné komedie Noc v muzeu (rež. Shawn Levy). V tomto fantasy filmu s Ben Stillerem v hlavní roli, si Malek zahrál postavu faraona Ahkmenraha. Stejnou roli si zahrál také o 3 roky později v druhém díle, Noc v muzeu 2.

2010-2014 - Ramiho rozrůstající se filmografie začíná obsahovat zajímavé filmové a seriálové kousky
V roce 2010 hraje ve dvou seriálech. Prvním z nich je válečný seriál The Pacific, při jehož natáčení se potkal s Tom Hanksem, a druhým pak hvězdně obsazený akční seriál odehrávající se v reálném čase jednoho dne, 24 hodin.

V roce 2011 hraje v první části závěrečného dílu upíří romance s Kristen Stewart a Robertem Pattinsonem v hlavních rolích, Twilight sága: Rozbřesk - 1. část (rež. Bill Condon). Roku následujícího pak nechybí ani v závěrečném díle této upíří ságy, Twilight sága: Rozbřesk - 2. část (rež. Bill Condon). Mimo filmů s upíří tématikou, si v roce 2011 zahrál studenta Steva Dibiase v romantické komedii s Juliou Roberts a Tomem Hanksem, Moje krásná učitelka (rež. Tom Hanks). Rok 2012 pak obohatil jeho filmografii ještě o psychologické drama, pojednávající o vojácích, kteří se po návratu z fronty snaží začlenit do běžného života, nazvané Mistr (rež. Paul Thomas Anderson). Zahrál si také v mysteriózním seriálu Alcatraz.

Zatím nejplodnějším rokem, co se do počtu filmů, do kterých byl Malek obsazen, týče, se stal rok 2013, kdy se objevil hned ve 4 snímcích. Prvním bylo mysteriózní drama Oldboy (rež. Spike Lee) pojednávající o muži Joe Doucettovi (Josh Brolin), který se probudí po divokém mejdanu v neznámém pokoji bez dokladů a osobních věcí a zjišťuje, že je podezřelý z vraždy své ženy, která se tu noc udála. Následuje drama Dočasný domov (rež. Destin Daniel Cretton) s Brie Larson v hlavní roli. Třetím snímkem byl krátkometrážní Back Beyond (rež. Paul Thomas Anderson), který je vlastně kompilací vystřižených scén z filmu Mistr. Rok ukončuje v dramatickém krimi, odehrávajícím se v 70. letech v Texasu, Ain't Them Bodies Saints (rež. David Lowery).

Rok 2014 připravil další pokračování dobrodružné Noci v muzeu, nazvaném Noc v muzeu: Tajemství hrobky (rež. Shawn Levy). Vedlejší roli počítačového experta Finna, si zahrál také v první filmové adaptaci jedné z nejpopulárnějších závodních videoher, Need for Speed (rež. Scott Waugh). Posledním filmem roku 2014 byl romantický, komediální thriller Da Sweet Blood of Jesus (rež. Spike Lee). Zmíněný rok mu neodpáře ani účinkování ve fantasy seriálu Believe. Rami Malek byl navíc, společně s dalšími známými tvářemi, jako jsou Hayden Panettiere, Brett Dalton nebo Noah Fleiss, obsazen do děsivé hororové hry Until Dawn, která byla vytvořena exkluzivně pro herní konzoli Playstation 4. Jedná se o jednu z her, která se snaží smazat rozdíly mezi herním a filmovým zážitkem.

Jedním z přelomových roků v Ramiho kariéře se stal bezesporu rok 2015. Scénárista Sam Esmail jej vybral, z více než 100 herců, pro hlavní roli mladého programátora Elliota, který má problém navazovat vztahy s lidmi, v seriálu Mr. Robot. Seriál se natáčí již od zmíněného roku 2015 a Elliot, v podání Ramiho Maleka, v něm hraje pracovníka bezpečnostní firmy, kterého osloví tajná hackerská organizace, která chce zničit nadvládu jednoho procenta nejmocnějších lidí světa, která řídí běh dějin.

V roce 2016 získává hlavní roli v mysteriózím thrilleru Buster's Mal Heart (rež. Sarah Adina Smith) a rok na to jednu z hlavních rolí v životopisném dramatu Motýlek (rež. Michael Noer).

2018 - přichází největší průlom dosavadní kariéry, Rami Malek získává roli legendárního zpěváka skupiny Queen, Freddieho Mercuryho, ve filmu Bohemian Rhapsody
Dosud nepříliš známému herci Rami Malekovi, obrátil rok 2018 život naruby. Role Freddieho Mercuryho mu vydláždila cestu na hollywoodský chodník slávy a otevřela možnosti, o kterých se mu do té doby ani nesnilo. Podobné pocity zažíval v roce 2009, do té doby nepříliš známý anglický herec, Sam Worthington, kterého na výsluní katapultovala hlavní role Jake Sullyho v Avataru.

Film Bohemian Rhapsody (rež. Bryan Singer) je životním příběhem zpěváka Freddieho Mercuryho, který nejen svoji tvorbou, ale celým svým životem vzdoroval všem stereotypům, a stal se tak jedním z nejvýznamnějších umělců všech dob. Film, ve kterém nechybí legendární písně “We Will Rock You”, “We Are the Champions”, či “Bohemian Rhapsody” bravurně líčí začátky kapely Queen, její raketový vzestup, který vrcholí legendárním koncertem Live Aid (1985), který se stal jednou z největších rockových show historie.

Přípravy na tuto životní roli Ramiho Maleka nebyly rozhodně jednoduché. Přestože je ve výsledku Malek Mercurymu neskutečně podobný, musel si slavného zpěváka pečlivě nastudovat, naučit se jeho pohyby, styl řeči, grimasy. Se svým pohybovým trenérem trávil dlouhé měsíce den co den mnoho hodin, aby se “naučil” Mercuryho. Koncertní video z Live Aid si na YouTube přehráli vicé jak 1500x. Aby bylo ztvárnění co nejreálnější, musel se Malek prostě “stát” Freddiem Mercurym, což se mu podařilo. Za svůj výkon získal začátkem roku 2019 Zlatý glóbus v kategorii "Nejlepší herec" a ve stejné kategorii také získal prestižního Oscara.
V roce 2019 se objevil opět v roli programátora Elliota, již ve 4 sérii seriálu Mr. Robot a také v krátkometrážním Dolittle - Auditions. Roku 2020 si zahrál v jediném filmu, kterým je rodinná fantasy komedie s Robert Downey Jr. v hlavní roli, Dolittle (rež. Stephen Gaghan). O rok později hraje parťáka Denzela Washingtona v kriminálním thrilleru Střípky (rež. John Lee Hancock), ve kterém společně hledají tajemného sériového vraha mladých dívek. Druhým filmem roku 2021 je bondovka Není čas zemřít (rež. Cary Joji Fukunaga), ve které James Bond skončil aktivní službu a užívá si odpočinku, nakonec je ale vše úplně jinak.

2022-budoucí filmy a seriály s Rami Malekem
V roce 2022 si zahraje společně s Margot Robbie, Christianem Balem, Zoe Saldanou či Robertem De Niro v komedii Untitled David O. Russell Project (rež. David O. Russell).

Zajímavosti
Malek podporuje některé charitativní organizace
Je velkým fanouškem fotbalu
Nemá rád pozornost, snaží se vyhýbat sociálním médiím
Má rád setkání s cizími lidmi a rád si vyslechne jejich příběhy

Mohli by vás také zajímat…