zavřít
Upravit životopis

Životopis

Raul hrál po boku Diane Laneové ve filmu "Under the Tuscan Sun." Jeden z nejznámějších herců současné italské filmové scény, Bova debutoval ve filmu "Una Storia Italiana" (1991) a získal velkou pozornost ve filmu "Comincio Tutto Per Caso" (1993), po boku Margherity Buyové v hlavní roli, což mu zajistilo široký zájem diváků.
Bova dosáhl napřed evropské slávy filmem "Piccolo Grande Amore" kde hrál spolu se Susannah Yorkovou, Burtem Youngem a Paulem Freemanem. Dále hrál v úspěšném filmu "La Piovra", za který získal cenu Telegatto, italskou obdobu ceny Emmy.

V úspěšných filmech "La Lupa" (1995) a "Palermo Milano Solo Andata" (1995) hrál s Giancarlem Gianninim. Ve filmu "Il Sindaco" s Anthonym Quinnem a Carole Bouquetovou a ve filmu "Madame D" (2000) francouzském remaku slavného filmu Madame de, sekundoval Maz Ophulsové.

Letos v lednu (2008) se v italských kinech objevil jeho nový film, který byl natočen podle stejnojmenného románu známého italského spisovatele Federico Moccia. V tomto filmu s názvem Scusa ma ti chiamo amore si spolu s mladou herečkou Michela Quattrociocche zahráli hlavní roli zamilovaného páru.

Mohli by vás také zajímat…