zavřít
Upravit životopis

Životopis

Raphaël Varane je francouzský fotbalista a reprezentant, který v současné době nastupuje za španělský velkoklub Real Madrid. V zápasech hraje především na postu středního obránce, může ovšem nastoupit i jako střední záložník. Disponuje především rychlostí, předvídáním, vedením míče a čistou hrou. V 18 letech se mu podařilo skórovat proti týmu Rayo Vallecano, čím se stal nejmladším cizincem, který kdy skóroval ve španělské lize. Co se týče herního projevu tohoto fotbalisty, vyznačuje se na jeho věk velmi dobrou orientací v poli a již v devatenácti letech se zařadil mezi obránce světové třídy.

Klubová kariéra
Předchozí kariéra
Varane se narodil ve Francouzském městě Lille. Když mu bylo sedm ,začal jeho fotbalovou kariéru v městské části Lille ,kde hrál pro zdejší tým AS Hellemmes. Po dvou letech strávených v tomto klubu se rozhodl v roce 2002 podepsat smlouvu s Francouzským klubem RC Lens, i-přes zájem většího rivalského klubu Lille OSC. Jelikož Raphaela považovali za velký talentovaný objev,poslali ho do Centra Fotbalu v Lille (Centre de Préformation de Football blízko Liévin) Dva roky strávil tím,že přes týden trénoval v tomto centru a přes víkendy hrál za Lens. Po tomto období se opět věnoval jenom svému klubu a rychle pokořil některé klubové i světové rekordy. V sezoně 2008-09 se spoluhráčema Thorgan Hazard a Geoffrey Kondogbia ,hráli s týmem pod 16 let se kterým vyhráli Championnat National des 16 ans. V následující sezoně Varaneho povolali do týmu pod 19 let,i-přesto že byl dva roky mladší než jeho spoluhráči. V sezoně 2010–11 Raphael podeposal jeho první profesionální smlouvu. Následně byl povoláván na lavičku do pár zápasů hlavního A-mužstva. Odehrál svůj první zápas v prvním ligovém zápasu,kde vyhráli 2–0 nad klubem Drancy. Nastoupil v dalších devíti utkánách,ve kterých prohrrál pouze jednou.

Styl hraní
30. ledna 2013,Asistent Trenéra v klubu Real Madrid Aitor Karanka mluvil o Varanem po náročném zápasu proti Barceloně (známý jako El Clásico),kde Raphael vstřelil nádherný gol hlavou. Aitor Karanka řekl "Je jasné,že Varane nosí na ramenech výbornou hlavu a doufám,že se bude zlepšovat." Následující den,byl Raphael od Španělských médií charakterizovaný jako "Real Madrid's Lion" (= Lev Realu Madrid). Bývalý Francouzský obránce Frank Leboeuf věří,že Raphael má potenciál být větší legendou Realu Madrid než byl Fernando Hierro ,když řekl reportérům "Mnoho z vás ho přirovnává k Hierrovi kvůli jeho technice,ale když si to tak vezmete, Raphael je silnější a ještě mnohem rychlejší."

Reprezentační kariéra
Mládežnické reprezentace
Varane hrál za francouzské mládežnické výběry v kategoriích do 18 a 21 let. Zúčastnil se kvalifikace na Mistrovství Evropy hráčů do 21 let 2013 konaného v Izraeli, kde Francie obsadila s 21 body první místo v konečné tabulce skupiny 9. Varane skóroval 14. listopadu 2011 proti Slovensku (výhra 2:0) a 7. září 2012 proti témuž soupeři (prohra Francie 1:2). Francie se na závěrečný šampionát neprobojovala přes baráž, v níž vypadla po výsledcích 1:0 doma a 3:5 venku s Norskem. Varane zařídil vítězství 1:0 v prvním domácím utkání 12. října 2012.

A-mužstvo
Od roku 2013 obléká dres francouzského národního A-mužstva. Debutoval 22. března 2013 v domácím kvalifikačním utkání proti Gruzii. Odehrál kompletní střetnutí, které skončilo vítězstvím Francie 3:1. 26. března čelil se spoluhráči na Stade de France Španělsku, soupeř si odvezl výhru 1:0 a vrátil se na čelo kvalifikační skupiny I.

Raphaël Varane

24 let, fotbalista