zavřít
Upravit životopis

Životopis

Ray má na kontě již celou řadu dramatických i komediálních rolí. V tomto filmu se znovu setkal s režisérem Jamesem Mangoldem, se kterým spolupracoval již na filmu Země policajtů se Sylvesterem Stallonem, Robertem De Niro a Harvey Keitelem. Za svůj herecký debut v celovečerním filmu Něco divokého obdržel cenu pro nejlepšího herce od Boston Film Critics Association a byl nominován na Zlatý glóbus.

Následně si zahrál ve filmech Dominick a Eugene a Hřiště snů. Na doporučení Roberta DeNiro byl také obsazen do jedné z hlavních rolí ve filmu Martina Scorseseho Mafiáni, který jej katapultoval do centra pozornosti. Mezi jeho další filmy patří Zhoubná vášeň, Hannibal, John Q., Kokain, Heartbreakers, V labyrintu smrti, Operace Slon, Corrina, Corrina, Útěk z Absolonu a Článek 99. Liotta se dočkal uznání také díky účinkování v televizních filmech. Za roli Franka Sinatry ve filmu HBO The Rat Pack získal nominaci na cenu Screen Actors Guild.

Sám sebe si pak zahrál ve filmu NBC Just Shoot Me. Liotta je také producentem - se svou ženou, herečkou Michelle Grace, a společnicí Diane Nabatoff založil společnost Tiara Blu Productions, která nedávno vyprodukovala úspěšný film Joe Carnahana Narc. Film, ve kterém si Liotta zahrál s Jasonem Patricem, byl letos nominován na Independent Spirit Award. Kromě filmu se Liotta se věnuje také divadlu a muzikálům.

Mohli by vás také zajímat…