zavřít
Upravit životopis

Životopis

Rebecca Black se narodila 21. června 1997 v Kalifornii v USA. Je to popová zpěvačka. Upozornila na sebe především v roce 2011 singlem Friday.

Její rodiče jsou oba veterináři. Rebecca studovala tanec, účastnila se školních představení, jezdila na hudební tábory, začala zpívat veřejně v roce 2008, když vstoupila do hudební skupiny Celebration USA.

Její rodiče potom zaplatili společnosti Ark Music Factory 2000 dolarů, aby pro Rebeccu napsali a produkovali song. Dílem byl singl "Friday", který dodneška shlédlo milióny lidí po celém světě.

Singl se dostal i na iTunes. Na internetu začala obrovská kritika, mnozí kritici jej označovali za "nejhorší song všech dob". 22. března se Rebecca ukázala v The Tonight Show with Jay Leno, zazpívala tam "Friday".

Objevuje se ve videoklipu od Katty Perry-Last Friday Night(T.G.I.F).

18. července se Rebecca vrací na hudební pole se singlem "My Moment", ve kterém zpívá o své cestě ke slávě. 18. července také vyšel k singlu videoklip, který během dne dosáhlo téměř dvou milon shlédnutí. Singl si vede zatím celkem dobře, sice jej drtí většina "palců dolů", ale kritici a fanoušci se shodují, že je to mnohem lepší než megahit "Friday", který byl 16. června stažen z internetu.

Rebecca Black je také nominována na Teen Choice Awards 2011 a to v kategorii "Webová star". Zároveň v červenci oznamuje, že v srpnu vyjde její EP s 5 skladbami.