zavřít
Upravit životopis

Životopis

Asi neexistuje fanda rapu, který by neměl rád jednoho z nejlepších emcees všech dob - Redmana. Tenhle lyrickej zabiják se objevil na rapové scéně na začátku devadesátých let, kdy se objevil na albech dalších legend EPMD - "Busines As Usual" a "Business Never Personal". Green Eye Bandit aka Erick Sermon aka ta aktivnější část EPMD mu pak pomohl s jeho sólo debutem "Whut? Thee Album", který vystřelilo Redmana přímo na vrchol, kde se usadil po celá devadesátá léta. Hity jako "Time 4 Sum Aksion" nebo "Blow Your Mind" se pak staly nesmrtelnými.

Redmana pak časopis The Source vyhlásil jako rappera roku, což je v konkurenci emcees, kteří tenkrát ovládali scénu skutečně pořádnej úspěch. Na další album si pak Doktorovi fanoušci museli počkat do roku 1994, kdy vyšlo LP "Dare Iz a Darkside". Album uspělo jak u kritiků, tak i komerčně, na popularitu předchozího alba však nikdy nedosáhlo.

Po dvou letech, tedy v roce 1996, vydal Redman další, tentokrát zlaté album "Muddy Waters", které se opět zařadilo mezi nejlepší hip hopová alba všech dob a obsahovalo hity jako "Whateva Man" nebo "Do What Ya Feel", kde mu hostoval jeho parťák Method Man. S ním v roce 1999 natočil album "Blackout", které slyšel snad úplně každý a líbí se asi všem co někdy poslouchali rap. Sorry, ale "How High Remix", "Big Dogs", "Da Rockwilder" nebo "Cereal Killer" jsou prostě megahity a určitě aspon jeden z nich na Hip Hop Kempu uslyšíme.

Roku 2002 se dostal Redman do podvědomí i posluchačům, kteří o něm, potažmo o rapu vůbec věděli pramálo díky megahitu "Dirrty" Christyny Aguillery, kde Funk Doc zajebal jak je jeho zvykem a vysloužil si tak uznání i u širší veřejnosti. Od té doby však šla jeho hudební kariéra do pozadí a Red se zaobíral především točením filmů a béčkových seriálů. Kdo by neznal zhulenou komedii "How High", že? Změna přišla až letos, kdy vyšlo vysoce očekávané další album "Red Gone Wild", které sklidilo úspěch u kritiků i u fanoušků, bohužel se však díky slabé mediální podpoře jeho dlouholetého domova Def Jamu album příliš neprodávalo. Do budoucna se pak můžeme těšit na "Muddy Waters 2" a "Doc\'s Da Name 3000".

Diskografie:
1992: Whut? Thee Album
1994: Dare Iz a Darkside
1996: Muddy Waters
1998: El Niňo (with Def Squad)
1998: Doc\'s Da Name 2000
1999: Blackout!(with Method Man)
2001: Malpractice
2007: Red Gone Wild
2007: Muddy Waters 2
2008: Doc\'s Da Name 3000

Mohli by vás také zajímat…