zavřít
upravit profil

tanečnice, fotografka, návrhářka oděvů, malířka, vizažistka, soutěžící reality show vyvolení 4

42 let,narozena: 28. 1. 1978 Brno, Československo 

Upravit životopis

Životopis

Regina Agia, rozená Holásková, Česká návrhářka oděvů, tanečnice a malířka. Mediálně známou se stala díky své účasti v první řadě reality show Vyvolení na podzim roku 2005.

Po ukončení SPŠ textilní, obor modelářství, návrhářství oděvů a scénických kostýmů, pracovala ve spolupráci s několika modelingovými agenturami jako návrhářka oděvů, fotografka a vizážistka. v Brně a v zahraničí – v Slovinsku (Portorož), Norsku, Japonsku, Mexiku, Irsku, a Německu (Berlín).V současnosti působí jako malířka obrazů v Brně.

V roce 2006 vystavovala své obrazy mimo jiné v brněnském Kapitolu a Solidní nejistotě a společně s Alenou Cikovou na Senovážném náměstí v Praze. Kmotrou nového obrazu Sírius byla Známá Brněnská malířka Ivana Barazi.

V roce 2007 společná vernisáž Reginy Agia a Marcely Karasové v Brně Aloze na Kozí 10. Regina Agia o svých snech sama říká : ,,Je to svět,po kterém jsem vždycky toužila.Odpoutat se od reality a těšit se záplavou barev, které vede mé podvědomí.Malování a obrazy jsou zatím jen prvním krokem na cestě mé tvorby. Mým snem,je vytvořit ne jednu kolekci oděvů a věnovat se i širšímu spektru designu např.interiéry.“

A má na co navazovat po ukončení SPŠ v roce 2000 prezentovala své návrhy na módní přehlídce v Boby centru v Brně a v srpnu 2006 v Redutě. Později ,jak sama říká, zatoužila po svobodě a cestování.Spolu s kamarádkou, která v té době pracovala jako tanečnice odjíždí do Slovinska a dále pak následuje Mexiko, Japonsko,Norsko,Irsko,Německo a nakonec Praha.
Pak přišla soutěž vyvolení a možnost, v případě výhry splnit si sen .Vlastní společenské centrum,ateliér a galerii,ve kterém by dala možnost dalším začínajícím umělcům, tvořit a prezentovat svá díla obrazy, sklo, šperky,oděvy.

Regina Agia o své tvorbě a snech sama říká: „Je to svět, po kterém jsem vždycky toužila. Odpoutat se od reality a těšit se záplavou barev, které vede mé podvědomí. Malování a obrazy jsou zatím jen prvním krokem na cestě mé tvorby. Mým snem je vytvořit ne jednu kolekci oděvů a věnovat se i širšímu spektru designu, např. interiérům.

V současnosti působí jako malířka obrazů v Brně.

Regina Agia

42 let, tanečnice, fotografka, návrhářka oděvů, malířka, vizažistka, soutěžící reality show vyvolení 4