zavřít
Upravit životopis

Životopis

Regina Maršíková je bývalá československá profesionální tenistka, která na okruhu WTA vyhrála 6 turnajů ve dvouhře a 5 ve čtyřhře. Třikrát v řadě (1977–79) byla v semifinále grandslamu French Open a roku 1977 turnaj vyhrála v ženské čtyřhře spolu s Pam Teeguardenovou. Je vítězkou Fed Cupu 1985, kdy byla součástí československého týmu.

Tenisová kariéra
V roce 1973 vyhrála dorostenecké mistrovství ČSSR a o rok později v 16 letech, již hrála hlavní soutěž na French Open.

1975
Probojovala se do finále juniorky na Wimbledonu, kde prohrála s N. Čmyrevovou, vyhrála dorostenecké mistrovství Evropy amatérů ve Vídni, mezi dospělými se dostala na tomto turnaji do finále, v Bratislavě získala titul mezinárodní mistryně ČSSR.

1976
Vyhrála v Detroitu na turnaji okruhu Virginia Slims, byla semifinalistkou na mezinárodním mistrovství Itálie, společně v československém družstvu vyhrála Soisbault Cup, získala tituly v Oviedu a Madridu.

1977
Opět s týmem získala titul v Soisbault Cupu, dále pak turnajové výhry v Nice a Monte Carlu, byla semifinalistkou dvouhry a vítězkou čtyřhry na French Open, vítězka na turnajích v Torontu, Barceloně, Madridu, podruhé mezinárodní mistryně ČSSR.

1978
Jako vůbec první československá hráčka zvítězila na Mezinárodním mistrovství Itálie v Římě, semifinalistka na French Open, další titul si připsala ve dvouhře i čtyřhře v Torontu, šampionka v Chrischurchu. Získala cenu pro hráčku s nejlepším zlepšením na okruhu WTA.

1979
Potřetí semifinalistka French Open, finalistka mezinárodního mistrovství SRN a semifinalistka v Indianapolisu.

1980
Na Avon Futures Championships vyhrála závěrečný turnaj ve Phoenixu, když ve finále porazila Andreu Jaegerovou. Byla ve finále Family Circle Cupu v Hilton Head Island, ve čtyřhře si připsala tituly z turnajů v Torontu a Flushing Meadow.

1981
Stala se vítězkou mezin. mistrovství NSR, semifinalistka v Indianapolisu, Kitzbühelu, Sunbird Cupu na Floridě a Luganu.

Vynikala liftovanými základními údery, odehrané velmi rychle po odskoku, čímž vyvíjela nátlakovou hru na soupeřky.