zavřít
Upravit životopis

Životopis

Odmalička navštěvovala baletní přípravku Národního divadla a dramatický kroužek. V Podolské škole ji jako třináctiletou objevila tehdejší pomocná režisérka Drahuše Králová pro roli vesnické dlouhovlásky Markéty do dětského hudebního filmu Věry Plívové-Šimkové Přijela k nám pouť, ve kterém byla její partnerkou v roli děvčátka od kolotoče Yvetta Kornová.

Dramaticky závažnější úkol znamenala její postava Jany Tománkové, dospívající dívky z rozvedeného manželství, která je na útěku z dětského domova, v psychologickém snímku Velké trápení. Po menších rolích učnice (Romance za korunu) a čísnice (Dům Na Poříčí) ji režisérka Plívová-Šimková opět začlenila do kolektivu dětských hrdinů, když ji v kmedii z filmařského prostředí Jak se točí Rozmarýny svěřila úlohu skriptky Elišky.

Mezitím vystudovala hudebně-dramatické oddělení Státní konzervatoře v Praze. Na div. dráhu však rezignovala a vyučovala dramatický obor na lidových školách umění, po první mateřské dovolené vystupovala jak konferenciérka v AUS Víta Nejedlého a vyzkoušela si moderování v rádiu Zlatá Praha. Diváci si ji mohli ještě povšimnout ještě ve větší postavě půvabné servírky Jolany ze situační komedie J.Herze Sladké starosti, v epizodkách filmů Kariéra, Zastihla mě noc a Pohádka o Malíčkovi a v tv. seriálu Dlouhá míle.

Po provdání užívá jméno Linhová. Své organizační a manažerské schopnosti uplatňovala téměř deset let v oblasti služeb a obchodu a nyní pracuje jako hospodářka základní školy v pražské Táborské ulici

Mohli by vás také zajímat…