Upravit profil
Renée Zellweger je americká herečka, která se narodila 25. 4. 1969 v texaském městě Katy. Její otec Emil Erich Zellweger byl strojní inženýr původem ze Švýcarska. Její matka Kjellfrid Irene Andreassen byla zdravotní sestra a porodní asistentka...
Životopis
Renée Zellweger je americká herečka, která se narodila 25. 4. 1969 v texaském městě Katy. Její otec Emil Erich Zellweger byl strojní inženýr původem ze Švýcarska. Její matka Kjellfrid Irene Andreassen byla zdravotní sestra a porodní asistentka pocházející z Norska. Má o dva roky staršího bratra Drew Zellwegera, který je obchodník.
Renée chodila na střední školu Katy High School, kde mimo jiné působila jako roztleskávačka, chodila do gymnastiky a byla členkou dramatického kroužku. Na škole jí nebyly cizí ani sporty, jakými je basketball, baseball, fotbal či americký fotbal. V roce 1986 napsala akademickou práci nazvanou The Karankawas and Their Roots, se kterou vyhrála třetí místo v soutěži v Houstonu. Po ukončení střední školy nastoupila na Texaskou univerzitu v Austinu, kterou absolvovaly např. bývalé první dámy USA Laura Bush a Lady Bird Johnson, či naše profesionální tenistka Vladimíra Uhlířová. Univerzitu, na které se věnovala studiu angličtiny vystudovala s titulem Bachelor of Arts v roce 1991.
Během studia si přivydělávala jako servírka, protože její otec v té době přišel o práci, takže neměl moc peněz, aby její studium financoval. Jako nepovinný předmět si během studia vybrala drama, díky čemuž hrála ve školních představeních, což v ní probudilo lásku k herectví. Touha po kariéře herečky se v ní zvyšovala při každém odehraném představení, takže brzy začala objíždět nejrůznější filmové konkurzy, nejčastěji v Dallasu. Po dokončení studia se prosadila v reklamě, konkrétně na hovězí maso..
Vztahy
Během natáčení bláznivé komedie Já, mé druhé já a Irena, roku 2000, se zasnoubila se svým hereckým kolegou Jimem Carreyem. Vztah ale vydržel pouhý rok a dvojice se rozešla. Roku 2001 měla krátký románek s hercem Georgem Clooneyem a roku 2003 další krátký románek, tentokráte s podstatně mladším hudebníkem, Jackem Whitem. V květnu 2005 si za manžela vzala zpěváka Kennyho Chesneye, se kterým se ovšem už po čtyřech měsících rozvedla. Roku 2009 začala chodit s dalším hereckým kolegou, tentokráte Bradley Cooperem, se kterým se potkala při natáčení filmu Případ číslo 39. Rozešli se roku 2011. Nejdelšího vztahu si užila mezi lety 2012 a 2019, kdy chodila s hudebníkem a producentem Doylem Bramhallem II.
Zajímavosti
Během své kariéry se objevila na obálkách mnoha prestižních časopisů, jako např Vanity Fair, Detour, Vogue, Allure či Harper's Bazaar. Často navštěvuje nejrůznější módní přehlídky a pravidelně se objevuje na New York Fashion Week.
V roce 2001 byla zařazena na Hollywoodský seznam dvacítky nejlepších bavičů.
Magazín People ji roku 2003 zařadil mezi 50 nejkrásnějších lidí na světě.
Roku 2005 se účastnila kampaně na prevenci HIV, která se konala ve Švýcarsku.
24. května 2005 získala svoji hvězdu na Hollywoodském chodníku slávy.
Roku 2006 se v žebříčku 100 nejlepších osobností, který vydává časopis Forbes, umístila na 72. místě. Následujícího roku ji Forbes uvedl na dvacáté pozici žebříčku “20 nejbohatších žen v zábavě“.
Sponzoruje nadaci The GREAT, která bojuje za rovnoprávnost mužů a žen.
Podporuje charitativní organizace, které se zabývají rakovinou prsu.
Je velkou fanynkou fotbalového klubu Is a huge fan of Chelsea FC.
1992 - 1995: filmové začátky v převážně béčkových filmech
Úplně poprvé mohli diváci spatřit Renée Zellweger na televizní obrazovce v roce 1992, kdy si zahrála v akčním dramatu Chuť zabíjet (rež. Lou Antonio). Roku 1993 si začínající herečka připsala do své filmografie hned tři filmy, přestože ve skutečnosti byla k vidění pouze ve dvou filmech. Jednalo se o dramatický thriller Vrah z Heartlandu (rež. Robert Markowitz). Tento snímek je rekonstrukcí skutečného pátrání po jednom z nejkrutějších a zároveň nejmladších masových vrahů v americké historii. Druhým filmem byla dramatická komedie Omámení a zmatení (rež. Richard Linklater), která sleduje skupinu středoškolských výtržníků, kteří oslavují poslední den školy. Posledním snímkem, který zdobí její filmografii, přestože ji v něm hledáte marně, je komedie Můj chlapec se vrátil (rež. Bob Balaban). Diváci se jí ve filmu nedočkali, protože žádná ze scén, ve kterých se Renée Zellweger angažovala, nakonec ve filmu vůbec nebyla.
Roku 1994 si Renée Zellweger zahrála v celkem 5ti filmech. Největším propadákem roku byl komediální horor Masakr v Texasu (rež. Kim Henkel), kde si zahrála společně s tehdy ještě neznámým, Matthew McCounaugheyem. Mnohem úspěšnější byl kriminální thriller Láska a pětačtyřicítka (rež. C. M. Talkington), ve kterém Renée zavraždila dva rangery a jdou po ní nejen federálové, ale také zabijáci. S Winonou Ryder a Ethanem Hawkeyem se objevila v romantické komedii v režii Bena Stillera nazvané Bolestná realita. Hlavní role se ujala v hudebním dramatu V zajetí rocku (rež. Allan Arkush). Pátým a také posledním snímkem roku bylo životopisné drama 8 sekund (rež. John G. Avildsen), popisující příběh neporaženého šampiona v rodeu.
Jak začala pronikat do hereckého světa více a více, začalo jí být jasné, že pokud chce ve světě filmu doopravdy uspět a nespokojit se s podřadnými rolemi, musí se odstěhovat do Hollywoodu. Společně s dalšími začínajícími hvězdami, jako byly Liv Tyler či Robin Tunney, se roku 1995 objevila v hudební komedii Na plný pecky (rež. Allan Moyle). Druhým filmem toho roku bylo drama ze světa mladých lidí na okraji společnosti The Low Life (rež. George Hickenlooper).
1996 - 1999: první větší úspěchy na sebe nenechaly dlouho čekat a Renée Zellweger se stává hvězdou
Roku 1996 získala roli v životopisném dramatu o spisovateli Robertu E. Howardovi, Celý širý svět (rež. Dan Ireland), kde předvedla výborný výkon. Právě to neuniklo režiséru Cameronu Crowemu, který ji hned nabídl roli ve sportovní komedii s Tomem Cruisem nazvané Jerry Maguire. Role ve filmu, který získal pět nominací na Oscara, se dá právem považovat za jeden z největších milníků v kariéře Renée Zellweger, protože z neznámé herečky udělal hvězdu. Původně pro tuto roli režisér zvažoval např. Winonu Ryder, Marisu Tomei, Bridget Fondu či Miru Sorvino. Roku 1997 byla k vidění v kriminálním dramatu Lhář (rež. Jonas Pate, Josh Pate). Filmovou dceru legendární Meryl Streep si zahrála roku 1998 v dramatu Jediná správná věc (rež. Carl Franklin). Stejného roku získala také hlavní roli v dramatu Dražší než rubíny z prostředí ortodoxní židovské komunity (rež. Boaz Yakin). Jediným filmem roku 1999 byla pak pro Renée Zellweger romantická komedie Ženich na útěku (rež. Gary Sinyor), která se stala totálním propadákem a je hodnocena jako totální slátanina.
Rok 2000 odstartovala v černém komediálním thrilleru Sestřička Betty (rež. Neil LaBute), za kterou získala svůj první Zlatý Glóbus v kategorii “Nejlepší herečka v komedii a muzikálu”. Následovala bláznivá komedie Já, mé druhé já a Irena (rež. Peter Farrelly, Bobby Farrelly) s Jimem Carreym, který ve filmu trpí poruchou rozdvojené osobnosti.
2001 - 2010: Renée Zellweger se zařadila mezi nejžádanější herečky světa
Opravdový zlom v kariéře nastal roku 2001, když se stala hlavní hrdinkou romantické komedie, natočené podle bestselleru britské autorky Helen Fielding, Deník Bridget Jonesové (rež. Sharon Maguire). Bridget je obyčejná mladá třicítka, která bojuje s nadváhou, alkoholem, cigaretami a množstvím trapasů nejen při pokusech navázat vážný vztah. Za ztvárnění Bridget získala několik ocenění a byla dokonce nominována na Oscara, Zlatý Glóbus či cenu BAFTA v kategoriích “Nejlepší herečka v hlavní roli”. Pro tuto roli musela obětovat svoji krásu a pořádně přibrat, což se jí vrátilo na honoráři, který činil bezmála 4 miliony dolarů. Rok po tomto fenomenálním úspěchu následoval další, tentoráte v muzikálu s Catherine Zeta-Jones či Richardem Gerem, Chicago (rež. Rob Marshall). Vytančila si, nejen další nominaci na Oscara a cenu BAFTA, ale také získala svůj druhý Zlatý glóbus jako “Nejlepší herečka v komedii a muzikálu”. Navíc si přišla na rovných 10 milionů dolarů. Zajímavý byl také druhý snímek roku 2002, kterým bylo drama Bílý oleandr (rež. Peter Kosminsky). Tulačku Ruby si zahrála ve válečném dramatu Návrat do Cold Mountain (rež. Anthony Minghella), který je dějově zasazen do Americké občanské války. Za snímek, ve kterém zazářili také Jude Law a Nicole Kidman, získala svého prvního Oscara v kategorii “Vedlejší herečka” a ve stejné kategorii získala také další Zlatý glóbus a první cenu BAFTA. Navíc si vydělala 15 miliónů dolarů. Druhou rolí roku byla postava spisovatelky Barbary Novak, v romantické komedii Kašlu na lásku (rež. Peyton Reed), která ji připsala na účet 6 milionů dolarů.
Rok 2004 pak odstartovala rolí dabingovou, když propůjčila svůj hlas rybě Angie, zaměstnané ve Velrybí myčce, v rodinném animovaném snímku Příběh žraloka (rež. Vicky Jenson, Bibo Bergeron, Rob Letterman). Jedinou hranou rolí toho roku bylo pokračování jednoho z nejúspěšnějších snímků její kariéry nazvané Bridget Jonesová - S rozumem v koncích (rež. Beeban Kidron), které ji vyneslo další nominaci na Zlatý Glóbus. Její honorář tehdy činil 11 milionů dolarů. Po boku úspěšného Russella Crowa stanula roku 2005 v životopisném sportovním dramatu Těžká váha (rež. Ron Howard). Film vypráví příběh legendárního boxera Jamese J. Braddocka (Russell Crowe), který se i přes nepřízeň osudu stal jednou z nejinspirativnějších legend v dějinách sportu.
V životopisném dramatu Miss Potter (rež. Chris Noonan), z roku 2006, měla tu čest zahrát si spisovatelku Beatrix Potterovou, která byla literárním fenoménem začátku 20. století. Za svůj výkon byla nominována na Zlatý Glóbus. O rok později propůjčila svůj hlas včelce Vanesse, která je květinářkou v New York City, v animované komedii Pan Včelka (Simon J. Smith, Steve Hickner). Roku 2008 hraje novinářku Lexie, která přijede vyšťourat špínu na vycházející fotbalovou hvězdu a válečného hrdinu Cartera Rutherforda, ve sportovním romantickém dramatu Tvrdé palice (rež. George Clooney). Následuje kriminální western Appaloosa (rež. Ed Harris), ve kterém Renée vnese do prostředí bez emocí city.
Jedním z nejplodnějších roků kariéry, co se počtu filmů týče, je rok 2009, ve kterém mohli fanoušci vidět Renée Zellweger ve čtveřici snímků. Prvním z nich byl děsivý horor plný překvapivých zvratů, Případ číslo 39 (rež. Christian Alvart), ve kterém se Renée objevila v kůži sociální pracovnice, která nabídne děvčátku útočiště u sebe doma. V komediálním dramatu, který se odehrává v 50. letech, Můj milý, můj drahý (rež. Richard Loncraine), opustí svého muže a se svými syny se vydá hledat bohatého muže a lepší život, přičemž zapomněla, že už není tak okouzlující jako za mlada. V romantické komedii Holka z města (rež. Jonas Elmer) se z ní stala ambiciózní a podnikavá manažerka z Miami, která miluje své boty, auta a hlavně svoji kariéru. Poslední rolí roku byla role dabingová. Namluvila obří superhrdinku Susan Murphy v animovaném sci-fi Monstra vs. Vetřelci (rež. Rob Letterman, Conrad Vernon). Roku 2010 si do filmografie připsala pouze jeden film, kterým byla dramatická komedie Píseň mého srdce (rež. Olivier Dahan). Renée si tu zahrála bývalou zpěvačku Jane, která po nešťastné nehodě skončila na invalidním vozíku a od té doby se schovává před světem.
Před světem se schovala nejen v posledním zmíněném filmu, ale také se na dlouhých šest let zcela vytratila z filmového světa, protože si potřebovala dát pauzu od Hollywoodu.
2016 - současnost: po šestileté herecké pauze se Renée Zellweger vrací zpět na scénu
Velkolepý návrat do filmového světa se uskutečnil roku 2016 v dalším pokračování příběhů největší smolařky Bridget Jonesové nazvaném Dítě Bridget Jonesové (rež. Sharon Maguire). Roku následujícího si zahrála v inspirativním skutečném příběhu, který pojednává o kráse lidské duše, Stejně tak jiný jako já (rež. Michael Carney). Roku 2018 se setkala se Sarah Jessicou Parker v hudebním romantickém dramatu Here and Now (rež. Fabien Constant).
Roku 2019 se Renée opět dostává mezi hollywoodskou smetánku díky ztvárnění fenomenální zpěvačky a velmi úspěšné herečky Judy Garland v životopisném snímku Judy (rež. Rupert Goold). Film popisuje životní cestu Judy Garland, hvězdné zpěvačky a herečky, která si ve své době podmanila celý svět a jejíž úspěch si vybral tvrdou daň v osobním životě. Za roli Judy získala Renée Zellweger, po dlouhých šestnácti letech, svojí druhou sošku Oscara v kategorii “Hlavní herečka”. Stejného úspěchu dosáhla také při udělování Zlatých Glóbů a ceny BAFTA. Stejného roku si zahrála také v dramatickém seriálu CO/KDYBY.
Renée chodila na střední školu Katy High School, kde mimo jiné působila jako roztleskávačka, chodila do gymnastiky a byla členkou dramatického kroužku. Na škole jí nebyly cizí ani sporty, jakými je basketball, baseball, fotbal či americký fotbal. V roce 1986 napsala akademickou práci nazvanou The Karankawas and Their Roots, se kterou vyhrála třetí místo v soutěži v Houstonu. Po ukončení střední školy nastoupila na Texaskou univerzitu v Austinu, kterou absolvovaly např. bývalé první dámy USA Laura Bush a Lady Bird Johnson, či naše profesionální tenistka Vladimíra Uhlířová. Univerzitu, na které se věnovala studiu angličtiny vystudovala s titulem Bachelor of Arts v roce 1991.
Během studia si přivydělávala jako servírka, protože její otec v té době přišel o práci, takže neměl moc peněz, aby její studium financoval. Jako nepovinný předmět si během studia vybrala drama, díky čemuž hrála ve školních představeních, což v ní probudilo lásku k herectví. Touha po kariéře herečky se v ní zvyšovala při každém odehraném představení, takže brzy začala objíždět nejrůznější filmové konkurzy, nejčastěji v Dallasu. Po dokončení studia se prosadila v reklamě, konkrétně na hovězí maso..
Vztahy
Během natáčení bláznivé komedie Já, mé druhé já a Irena, roku 2000, se zasnoubila se svým hereckým kolegou Jimem Carreyem. Vztah ale vydržel pouhý rok a dvojice se rozešla. Roku 2001 měla krátký románek s hercem Georgem Clooneyem a roku 2003 další krátký románek, tentokráte s podstatně mladším hudebníkem, Jackem Whitem. V květnu 2005 si za manžela vzala zpěváka Kennyho Chesneye, se kterým se ovšem už po čtyřech měsících rozvedla. Roku 2009 začala chodit s dalším hereckým kolegou, tentokráte Bradley Cooperem, se kterým se potkala při natáčení filmu Případ číslo 39. Rozešli se roku 2011. Nejdelšího vztahu si užila mezi lety 2012 a 2019, kdy chodila s hudebníkem a producentem Doylem Bramhallem II.
Zajímavosti
Během své kariéry se objevila na obálkách mnoha prestižních časopisů, jako např Vanity Fair, Detour, Vogue, Allure či Harper's Bazaar. Často navštěvuje nejrůznější módní přehlídky a pravidelně se objevuje na New York Fashion Week.
V roce 2001 byla zařazena na Hollywoodský seznam dvacítky nejlepších bavičů.
Magazín People ji roku 2003 zařadil mezi 50 nejkrásnějších lidí na světě.
Roku 2005 se účastnila kampaně na prevenci HIV, která se konala ve Švýcarsku.
24. května 2005 získala svoji hvězdu na Hollywoodském chodníku slávy.
Roku 2006 se v žebříčku 100 nejlepších osobností, který vydává časopis Forbes, umístila na 72. místě. Následujícího roku ji Forbes uvedl na dvacáté pozici žebříčku “20 nejbohatších žen v zábavě“.
Sponzoruje nadaci The GREAT, která bojuje za rovnoprávnost mužů a žen.
Podporuje charitativní organizace, které se zabývají rakovinou prsu.
Je velkou fanynkou fotbalového klubu Is a huge fan of Chelsea FC.
1992 - 1995: filmové začátky v převážně béčkových filmech
Úplně poprvé mohli diváci spatřit Renée Zellweger na televizní obrazovce v roce 1992, kdy si zahrála v akčním dramatu Chuť zabíjet (rež. Lou Antonio). Roku 1993 si začínající herečka připsala do své filmografie hned tři filmy, přestože ve skutečnosti byla k vidění pouze ve dvou filmech. Jednalo se o dramatický thriller Vrah z Heartlandu (rež. Robert Markowitz). Tento snímek je rekonstrukcí skutečného pátrání po jednom z nejkrutějších a zároveň nejmladších masových vrahů v americké historii. Druhým filmem byla dramatická komedie Omámení a zmatení (rež. Richard Linklater), která sleduje skupinu středoškolských výtržníků, kteří oslavují poslední den školy. Posledním snímkem, který zdobí její filmografii, přestože ji v něm hledáte marně, je komedie Můj chlapec se vrátil (rež. Bob Balaban). Diváci se jí ve filmu nedočkali, protože žádná ze scén, ve kterých se Renée Zellweger angažovala, nakonec ve filmu vůbec nebyla.
Roku 1994 si Renée Zellweger zahrála v celkem 5ti filmech. Největším propadákem roku byl komediální horor Masakr v Texasu (rež. Kim Henkel), kde si zahrála společně s tehdy ještě neznámým, Matthew McCounaugheyem. Mnohem úspěšnější byl kriminální thriller Láska a pětačtyřicítka (rež. C. M. Talkington), ve kterém Renée zavraždila dva rangery a jdou po ní nejen federálové, ale také zabijáci. S Winonou Ryder a Ethanem Hawkeyem se objevila v romantické komedii v režii Bena Stillera nazvané Bolestná realita. Hlavní role se ujala v hudebním dramatu V zajetí rocku (rež. Allan Arkush). Pátým a také posledním snímkem roku bylo životopisné drama 8 sekund (rež. John G. Avildsen), popisující příběh neporaženého šampiona v rodeu.
Jak začala pronikat do hereckého světa více a více, začalo jí být jasné, že pokud chce ve světě filmu doopravdy uspět a nespokojit se s podřadnými rolemi, musí se odstěhovat do Hollywoodu. Společně s dalšími začínajícími hvězdami, jako byly Liv Tyler či Robin Tunney, se roku 1995 objevila v hudební komedii Na plný pecky (rež. Allan Moyle). Druhým filmem toho roku bylo drama ze světa mladých lidí na okraji společnosti The Low Life (rež. George Hickenlooper).
1996 - 1999: první větší úspěchy na sebe nenechaly dlouho čekat a Renée Zellweger se stává hvězdou
Roku 1996 získala roli v životopisném dramatu o spisovateli Robertu E. Howardovi, Celý širý svět (rež. Dan Ireland), kde předvedla výborný výkon. Právě to neuniklo režiséru Cameronu Crowemu, který ji hned nabídl roli ve sportovní komedii s Tomem Cruisem nazvané Jerry Maguire. Role ve filmu, který získal pět nominací na Oscara, se dá právem považovat za jeden z největších milníků v kariéře Renée Zellweger, protože z neznámé herečky udělal hvězdu. Původně pro tuto roli režisér zvažoval např. Winonu Ryder, Marisu Tomei, Bridget Fondu či Miru Sorvino. Roku 1997 byla k vidění v kriminálním dramatu Lhář (rež. Jonas Pate, Josh Pate). Filmovou dceru legendární Meryl Streep si zahrála roku 1998 v dramatu Jediná správná věc (rež. Carl Franklin). Stejného roku získala také hlavní roli v dramatu Dražší než rubíny z prostředí ortodoxní židovské komunity (rež. Boaz Yakin). Jediným filmem roku 1999 byla pak pro Renée Zellweger romantická komedie Ženich na útěku (rež. Gary Sinyor), která se stala totálním propadákem a je hodnocena jako totální slátanina.
Rok 2000 odstartovala v černém komediálním thrilleru Sestřička Betty (rež. Neil LaBute), za kterou získala svůj první Zlatý Glóbus v kategorii “Nejlepší herečka v komedii a muzikálu”. Následovala bláznivá komedie Já, mé druhé já a Irena (rež. Peter Farrelly, Bobby Farrelly) s Jimem Carreym, který ve filmu trpí poruchou rozdvojené osobnosti.
2001 - 2010: Renée Zellweger se zařadila mezi nejžádanější herečky světa
Opravdový zlom v kariéře nastal roku 2001, když se stala hlavní hrdinkou romantické komedie, natočené podle bestselleru britské autorky Helen Fielding, Deník Bridget Jonesové (rež. Sharon Maguire). Bridget je obyčejná mladá třicítka, která bojuje s nadváhou, alkoholem, cigaretami a množstvím trapasů nejen při pokusech navázat vážný vztah. Za ztvárnění Bridget získala několik ocenění a byla dokonce nominována na Oscara, Zlatý Glóbus či cenu BAFTA v kategoriích “Nejlepší herečka v hlavní roli”. Pro tuto roli musela obětovat svoji krásu a pořádně přibrat, což se jí vrátilo na honoráři, který činil bezmála 4 miliony dolarů. Rok po tomto fenomenálním úspěchu následoval další, tentoráte v muzikálu s Catherine Zeta-Jones či Richardem Gerem, Chicago (rež. Rob Marshall). Vytančila si, nejen další nominaci na Oscara a cenu BAFTA, ale také získala svůj druhý Zlatý glóbus jako “Nejlepší herečka v komedii a muzikálu”. Navíc si přišla na rovných 10 milionů dolarů. Zajímavý byl také druhý snímek roku 2002, kterým bylo drama Bílý oleandr (rež. Peter Kosminsky). Tulačku Ruby si zahrála ve válečném dramatu Návrat do Cold Mountain (rež. Anthony Minghella), který je dějově zasazen do Americké občanské války. Za snímek, ve kterém zazářili také Jude Law a Nicole Kidman, získala svého prvního Oscara v kategorii “Vedlejší herečka” a ve stejné kategorii získala také další Zlatý glóbus a první cenu BAFTA. Navíc si vydělala 15 miliónů dolarů. Druhou rolí roku byla postava spisovatelky Barbary Novak, v romantické komedii Kašlu na lásku (rež. Peyton Reed), která ji připsala na účet 6 milionů dolarů.
Rok 2004 pak odstartovala rolí dabingovou, když propůjčila svůj hlas rybě Angie, zaměstnané ve Velrybí myčce, v rodinném animovaném snímku Příběh žraloka (rež. Vicky Jenson, Bibo Bergeron, Rob Letterman). Jedinou hranou rolí toho roku bylo pokračování jednoho z nejúspěšnějších snímků její kariéry nazvané Bridget Jonesová - S rozumem v koncích (rež. Beeban Kidron), které ji vyneslo další nominaci na Zlatý Glóbus. Její honorář tehdy činil 11 milionů dolarů. Po boku úspěšného Russella Crowa stanula roku 2005 v životopisném sportovním dramatu Těžká váha (rež. Ron Howard). Film vypráví příběh legendárního boxera Jamese J. Braddocka (Russell Crowe), který se i přes nepřízeň osudu stal jednou z nejinspirativnějších legend v dějinách sportu.
V životopisném dramatu Miss Potter (rež. Chris Noonan), z roku 2006, měla tu čest zahrát si spisovatelku Beatrix Potterovou, která byla literárním fenoménem začátku 20. století. Za svůj výkon byla nominována na Zlatý Glóbus. O rok později propůjčila svůj hlas včelce Vanesse, která je květinářkou v New York City, v animované komedii Pan Včelka (Simon J. Smith, Steve Hickner). Roku 2008 hraje novinářku Lexie, která přijede vyšťourat špínu na vycházející fotbalovou hvězdu a válečného hrdinu Cartera Rutherforda, ve sportovním romantickém dramatu Tvrdé palice (rež. George Clooney). Následuje kriminální western Appaloosa (rež. Ed Harris), ve kterém Renée vnese do prostředí bez emocí city.
Jedním z nejplodnějších roků kariéry, co se počtu filmů týče, je rok 2009, ve kterém mohli fanoušci vidět Renée Zellweger ve čtveřici snímků. Prvním z nich byl děsivý horor plný překvapivých zvratů, Případ číslo 39 (rež. Christian Alvart), ve kterém se Renée objevila v kůži sociální pracovnice, která nabídne děvčátku útočiště u sebe doma. V komediálním dramatu, který se odehrává v 50. letech, Můj milý, můj drahý (rež. Richard Loncraine), opustí svého muže a se svými syny se vydá hledat bohatého muže a lepší život, přičemž zapomněla, že už není tak okouzlující jako za mlada. V romantické komedii Holka z města (rež. Jonas Elmer) se z ní stala ambiciózní a podnikavá manažerka z Miami, která miluje své boty, auta a hlavně svoji kariéru. Poslední rolí roku byla role dabingová. Namluvila obří superhrdinku Susan Murphy v animovaném sci-fi Monstra vs. Vetřelci (rež. Rob Letterman, Conrad Vernon). Roku 2010 si do filmografie připsala pouze jeden film, kterým byla dramatická komedie Píseň mého srdce (rež. Olivier Dahan). Renée si tu zahrála bývalou zpěvačku Jane, která po nešťastné nehodě skončila na invalidním vozíku a od té doby se schovává před světem.
Před světem se schovala nejen v posledním zmíněném filmu, ale také se na dlouhých šest let zcela vytratila z filmového světa, protože si potřebovala dát pauzu od Hollywoodu.
2016 - současnost: po šestileté herecké pauze se Renée Zellweger vrací zpět na scénu
Velkolepý návrat do filmového světa se uskutečnil roku 2016 v dalším pokračování příběhů největší smolařky Bridget Jonesové nazvaném Dítě Bridget Jonesové (rež. Sharon Maguire). Roku následujícího si zahrála v inspirativním skutečném příběhu, který pojednává o kráse lidské duše, Stejně tak jiný jako já (rež. Michael Carney). Roku 2018 se setkala se Sarah Jessicou Parker v hudebním romantickém dramatu Here and Now (rež. Fabien Constant).
Roku 2019 se Renée opět dostává mezi hollywoodskou smetánku díky ztvárnění fenomenální zpěvačky a velmi úspěšné herečky Judy Garland v životopisném snímku Judy (rež. Rupert Goold). Film popisuje životní cestu Judy Garland, hvězdné zpěvačky a herečky, která si ve své době podmanila celý svět a jejíž úspěch si vybral tvrdou daň v osobním životě. Za roli Judy získala Renée Zellweger, po dlouhých šestnácti letech, svojí druhou sošku Oscara v kategorii “Hlavní herečka”. Stejného úspěchu dosáhla také při udělování Zlatých Glóbů a ceny BAFTA. Stejného roku si zahrála také v dramatickém seriálu CO/KDYBY.