zavřít
Upravit životopis

Životopis

Petr Rezek je český zpěvák, kytarista, hudební skladatel, textař, moderátor, hudební redaktor, je také autorem dvou rozhlasových her.

Absolvent strojnické průmyslovky získal své hudební vzdělání na lidové škole umění a díky soukromému studiu komponovánína konzervatoři u Milana Jíry.

Začínal jako doprovodný kytarista v polovině 60. let 20. století ve skupinách Karkulka a později i ve skupině Juventus, kde působil společně s Karlem Černochem. Odtud se pak datují počátky jeho autorské činnosti jakož i první pěvecké pokusy.

Odkut pak přešel do skupiny Františka Ringo Čecha Shut Up. Odtud pak přešel do skupiny Zdeňka Merty Kardinálové, kde zpíval společně se zpěvačkou Petrou Černockou.

Od roku 1976 se datuje jeho působení ve skupině Karla Vágnera a velmi známé období jeho pěvecké dráhy, totiž spolupráce se zpěvačkou Hanou Zagorovou.

Od roku 1981 do roku 1989 pak vystupoval se svojí vlastní skupinou Centrum. Devadesátá léta se věnoval komponování scénické hudby, od roku 1999 opět vystupuje s obnovenou skupinou Centrum a skupinou Miloše Nopa se zpěvačkou Hanou Zagorovou.


Nejznámější písně
Prší krásně
Modrá zem
S písní lesů vod a strání
Duhová víla (duet s Hanou Zagorovou)
Ta pusa je tvá (duet s Hanou Zagorovou)

Petr Rezek

80 let, zpěvák, skladatel, textař, kytarista, hud. redaktor

Mohli by vás také zajímat…