Rhys Darby

herec, scénárista, komik

Hodnocení na Kinobox.cz: 76%
Narození:
21. března 1974
Věk:
50 let
Rhys Montague Darby, narozen 21. března 1974 je herec a komik z Nového Zélandu. Roku 1995 nastoupil na univerzitu University of Canterbury. Darby je komik, který je známý svým energickým a kreativním provedením komediálních představení....

Životopis

Rhys Montague Darby, narozen 21. března 1974 je herec a komik z Nového Zélandu. Roku 1995 nastoupil na univerzitu University of Canterbury. Darby je komik, který je známý svým energickým a kreativním provedením komediálních představení. Vyprávění doplňoval pantomimou a zvukovými efekty - napodoboval stroje a zvířata. Jako tzv. Stand up komediant, slavil na Novém Zélandě velké úspěchy. O tom svědčí nominace (2001 a 2002) na BILLY T AWARD, což je pro komiky na Novém Zélandu nejprestižnější ocenění.

V roce 2002 se odstěhoval do Anglie. Poprvé se na televizní obrazovce objevil v roce 2006 v pořadu THE SLAMMER pořad BBC určený pro děti, kde vystupovali různí komici. Dále v "Ellen’s Really Big Show" a "The Comedy Store", ale až pořádný start byl s dvojicí zpívajících komiků ze skupiny FLIGHT OF THE CONCHORDS. V roce 2008 se objevil ve filmu YES MAN, kde hrál vedlejší roli Normana potrhlého spolupracovníka Carla (Jim Carrey). V červenci 2014 Darby a jeho rodina stěhuje do Los Angeles.