zavřít
Upravit životopis

Životopis

Rhys Ifans, rozený Rhys Evans je britský zpěvák a herec.

Pochází se Severního Walesu a oba jeho rodiče byli učitelé. Divadlo hrál amatérsky již od dětství. Ve svých osmnácti letech začal se studiem herectví v Londýně, kde na počátkem devadesátých let 20. století zahájil studia na londýnské herecké škole, kterou dokončil v roce 1997. V témže debutoval i ve filmu v komedii Twin Town. Zde hrál se svým bratrem Llyrem Evansem, který je také hercem. Krom toho také üčinkoval v mnoha waleských televizních pořadech a zahrál si i na prestižní scéně londýnského Národního divadla. Jeho prvním skutečným filmovým úspěchem se stala až role podivínského spolubydlícího v romantické komedii Notting Hill z roku 1999, kde si zahrál po boku Hugha Granta a Julie Robertsové.

Po tomto nesporném úspěchu následovaly další komedie jako např. sportovní snímek Náhradníci, zahrál si v dramatu Ostrovní zprávy. Zajímavá byla i jeho role ve filmu Slez ze stromu, objevil se i v kontroverzní komedii Klub sráčů. Zahrál si i ve snímku Královna Alžběta: zlatý věk, objevil se i ve snímku Hannibal-zrození.

Jedná se také o zpěváka, jenž kdysi také zpíval s kapelou Super Furry Animals, vystupoval i ve videoklipech dalších známých britských kapel. Za svoji roli komika v televizním snímku Not only but always obdržel v roce 2005 britskou cenu BAFTA včetně nominace na cenu Emmy.

Mohli by vás také zajímat…