zavřít
Upravit životopis

Životopis

Richard Clayderman je francouzský pianista.
Richard Clayderman, vlastním jménem Philippe Pagès vydal nespočet alb včetně skladby od Paula De Senneville a Oliviera Toussainta a lehce poslouchatelná uspořádání klasické muziky atd.

Richard Clayderman byl zkušený pianista už od svého dětství, protože jeho otec byl hudební učitel, vyučoval hru na klavír.

Když mu bylo 12 tak byl přijat na pařížskou konzervatoř a vyhrál zde mnoho cen, ale v těch letech mu onemocněl otec a rodina měla vážné finanční problémy takže se musel vzdát kariéry pianisty a pracovat jako úředník v bance. Po 2 letech se rozhodl vrátit se jako pianista. Doprovázel velmi známé francouzské popové zpěváky jako byli Johnny Hallyday, Thierry Leluron a Michel Sardou.

Nahrál více než 1200 melodií a vymyslel nový romantický styl hudby, který obsahuje jak jeho originální skladby tak i klasickou hudbu a prvky z popové hudby.

Trávil hodně svého času na koncertech, ve svém vrcholném období absolvoval 200 koncertů během 250 dní.

Prodalo se asi 90 milionů jeho skladeb, což bylo nejvíce v celé historii, obdržel 267 zlatých a 70 platinových desek. Je velmi populární v Asii a je zapsán v Guinnessově knize světových rekordů jako "nejúspěšnější pianista" na světě.

Proslavil se po celém světě skladbou Ballade pour Adeline, kterou zkomponoval skladatel Paul de Senneville v roce 1976 pro svou novorozenou dceru Adeline. Nahrávek této skladby se v jeho podání prodalo několik miliónů kusů po celém světě.

Mohli by vás také zajímat…