zavřít
Upravit životopis

Životopis

Americký zpěvák, kytarista, houslista a hráč na mandolínu, pocházející ze st. Kentucky (nar. 1954). Jeden z nejúspěšnějších countryových hudebníků 80. a 90. let.

Ve svých 15 letech (t.j. v r. 1970) přichází do sk. Ralph Stanley´s Clinch Mountain Boys, s níž se objevuje na prvních nahrávkách. Po dvou albech, v r. 1972 odchází a od r. 1974 žije ve Washingtonu. Tam se nejprve přidává k newgrassové skupině Country Gentlemen a později k podobné sk. J.D. Crowe And The New South (s jejím dalším členem Tony Ricem natočil album duetů). V r. 1976 zakládá vlastní bluegrassovou skupinu Boone Creek. V období 1977 - 80 je členem Hot Bandu zpěvačky Emmylou Harris.

V 80. letech je už úspěšným sólovým interpretem a získává i řadu hudebních cen. Prvním úspěchem v country hitparádě byla píseň Don´t Get Above Your Raising. V tomto žebříčku má i hity č. 1 - Crying My Heart Over You a I Don´t Care. Spolupracuje m.j. i s Albertem Lee, získává Grammy za instrumentálku Wheel Hoss a v r. 1987 nahrává úspěšný duet se svojí druhou ženou Sharon White - Love Can´t Ever Get Better Than This. Skaggs zpívá i s dalšími hvězdami (Ray Charles, Johnny Cash) a jako producent spolupracuje s Dolly Parton. V r. 1995 přešel k firmě Atlantic.

Ricky Skaggs

65 let, zpěvák, kytarista, houslista, mandolínista

Mohli by vás také zajímat…