zavřít
Upravit životopis

Životopis

Po hereckých studích v New Yorku zahájil činnost především na divadle. Je jedním ze zakladatelů newyorského divadelního souboru Naked Angels (např. hry Jona Robina Baitze The Substance of Fire, Johna Pielmeiera Boys of Winter a Franka Puglieseho Aven' U Boys).

Účinkoval také v TV. Vytvořil jednu z hlavních úloh v seriálu Tattingers (1988-89, Tattingerové) a často vystupoval jako host (např. seriály Spenser: For Hire, Everything's Relative, Fame).

Velkou popularitu a nominace na cenu Emmy i na Zlatý glóbus (1992, 1993, 1994) mu přinesla postava doktora Joela Fleischmana v dramatickém seriálu Northern Exposure (1990-95, Zapadákov - ČTV).

Na film. plátně se sice objevil už v 80. letech, ale filmu se věnuje soustavně teprve od pol. 90. let, kdy zaujal úlohou právníka Richarda N. Goodwina, jehož přičiněním jsou odhaleny machinace v pozadí oblíbené TV soutěže, v psychologickém dramatu Otázky a odpovědi (r. R. Redford).

Obhájcem práva se stal i v následujícím psychologickém dramatu Poslední tanec (r. B. Beresford), kde ztělesnil mladého právníka z guvernérova amnestijního úřadu Ricka Hayese, který se marně snaží prosadit milost pro vezeňkyni z cely smrti (Sharon Stoneová).

Jako režisér debutoval krátkým autorským snímkem The Silent Alarm (1993, Tichý poplach; + sc.), po němž natočil s větším časovým odstupem celovečerní melodrama Maze, jehož hrdina - malíř (Rob Morrow) - je postižen Tourettovým syndromem.

Od 1998 je ženatý s herečkou Debbon Ayerovou, s níž má dceru Tu Simone (nar. 2001).

Mohli by vás také zajímat…