zavřít
Upravit životopis

Životopis

Robert Adame Beltran se narodil 19. listopadu 1953 v Bakersfieldu, Kalifornii. Vystudoval Státní universitu ve Fresnu (Fresno State University) se zaměřením na herectví. Jeho láska k hraní začala už na základní škole a rok od roku rostla.

Beltranova divadelní průprava na Kalifornský Shakespearův festival zahrnuje role v Snech nocí svatojánských (A Midsummer Night's Dream), Hamletovi, a Jindřichovi IV (King Henry IV). Hrál s El Teatro Campesino, divadelní společností věhlasného spisovatele a režiséra Luise Valdeze, ve hrách Corridors, Rose of the Rancho a La Pastorela. V Los Angeles Theater Center, předvedl kritikou opěvovaný výkon ve hře Luise Valdeze I Don't Have To Show You No Stinkin' Badges.

Hrál také v několika scénách seriálu Beverly Hills a ztvárnil postavu Johna Sturgese ve filmu Olivera Stonea Nixon.

Něž se dostal k Voyageru, objevil se jako poručík Soto ve FOX's Models, Inc. Jeho televizní role zahrnují hlavní role v Midnight Caller stanice HBO, a miniserii společnosti ABC The Mystic Warrior. Také hrál mnoho vedleších rolí v seriálech jako Lois & Cark: The New Adventures of Superman, Murder, She wrote a Miami Vice.

Robert Beltran je zakládajícím členem a spolurežisérem skupiny East Los Angeles Classic Theater Group.

Mohli by vás také zajímat…