zavřít
Upravit životopis

Životopis

Vystudoval gymnázium a MUZIKÁLOVÉ HERECTVÍ na Divadelní fakultě Janáčkovy akademie múzických umění v Brně, kde absolvoval r. 1999 v titulní roli Thyla Ulenspiegla ve stejnojmenné hře Grigorije Gorina.

Na JAMU účinkoval též v inscenacích Muž z kraje La Mancha a Pomáda.

V roce 1998 získal angažmá v Městském divadle Brno, je členem muzikálového souboru.

Zde ztvárnil více než 20 rolí - Arktis - Babylon ,Tony - West Side Story, Lysander - Sny nocí svatojanských, Benvolio - Romeo a Julie, Rugby - Brouk v hlavě, Bedřich - My Fair Lady (Ze Zelňáku), Anděl - Svět plný andělů, Nikola Šuhaj - Koločava, Woof - Vlasy (Hair), Ježíš - Jesus Christ Superstar, John Styx - Orfeus v podsvětí. Účinkoval též v představeních Kean IV., Amadeus, Osudy dobrého vojáka Švejka, Romance pro křídlovku, Ginger a Fred, Jindřich VIII,. Cyrano z Bergeracu, Cikáni jdou do nebe, Josef a jeho úžasný pestrobarevný plášť, Šumař na střeše, dvakrát účinkoval ve scénickém provedení Bernsteinovy Mše. Od r. 2003 hostuje v pražské GoJa Music Hall v muzikálu Les Misérables - Bídníci (role Enjolrase).

Věnuje se též dabingu (Jake Gylenhall, Elijah Wood…), organizování a moderování společenských akci a koncertní činnosti. Mluví anglicky, německy, zpívá též španělsky a francouzsky.

Podílel se na CD Radúz a Mahulena, Babylon, Svět plný andělů, Les Misérables - Bídníci Live, Hair - Vlasy, Nana a na DVD Muzikály z Broadwaye.