zavřít
Upravit životopis

Životopis

Ostravský rodák Robert Mikluš vystudoval Matiční gymnázium a poté činoherní herectví na brněnské JAMU, kde následne pokračoval v doktorandském studiu. Divadlo dělal od střední školy. Nejprve v Divadle pod Sašou Rycheckým a potom v divadelním souboru Tajfun pod vedením Jiřího Popiolka.

Výrazněji na sebe upozornil na prknech brněnského divadla Husa na provázku, kde působil v letech 2006 - 2012 (hrál např. ve všech dílech trilogie Vladimíra Morávka Perverze v Čechách či projektu Sto roků kobry, v tamějších inscenacích Jana Mikuláška, Petra Formana, Martina Hubu a dalších.).

Objevil se ve filmech Roberta Sedláčka Největší z Čechů, Muži v říji, Sráči, Dědictví aneb Kurva se neříka. V Národním divadle účinkuje v inscenaci Vladimíra Morávka 1789 aneb Dokonalé štěstí.

Měli jsme rovněž příležitost vidět jej v koláži her Václava Havla nazvané Cirkus Havel. V hořké komedie Největší z Čechů hraje rekordman v pojídání párků. V Česko - slovenskem seriálu Doktor Martin ztvárňuje trochu natvrdlýho místního policistu Tomáše Topinku.

Mohli by vás také zajímat…