zavřít
Upravit životopis

Životopis

Robert Patrick se narodil v Mariettě ve státě Georgia a v období dospívání byl nadšeným atletem. Po studiích na Bowling Green State University v Ohiu se přestěhoval do Los Angeles s cílem stát se hercem. Uplatnil se v řadě laciných akčních, dobrodružných a vědecko-fantastických snímků z produkce Rogera Cormana. První významnější úlohou pro něho byla postava teroristy O'Reillyho v akčním thrilleru Smrtonosná past 2 (r. R. Harlin).

Jeho nejznámější rolí se stal smrtící kyborg T-1000, za jehož ztvárnění v úspěšném sci-fi thrilleru Terminátor 2: Den zúčtování (r. J. Cameron) byl nominován na Cenu MTV v kategorii nejlepší zlosyn. Tuto postavu si zopakoval v krátkém plastickém filmu T2 3-D: Battle Across Time (1996), předváděném v zábavním parku Universalu. I když začal dostávat větší úlohy, bylo to až na výjimky v podřadných filmech. Namluvil jednu z hlavních rolí v první sezoně animovaného TV seriálu The Real Adventures of Jonny Quest (1996, Opravdová dobrodružství Jonnyho Questa) a vystoupil jako host v dalších TV seriálech, mj. Tales from the Crypt (Příběhy ze záhrobí - ČTV), The Outer Limits (Krajní meze - ČTV) a The Sopranos (Rodina Sopranů - ČTV). Mohli jsme jej videt i v roli otce Johnnyho Cashe ve filmu Walk the Line od Jamese Mangolda. Johnnyho Cashe ztvárnil herec Joaquin Phoenix. Objevil se také v roli Toma Ryana v pilotním snímku televizní série z produkce CBS The Unit. Diváci si jej také pamatují jako Johna Doggetta z posledních dvou sezón série Akta X.

Z ostatních filmů jmenujme Okrsek 49 s Johnem Travoltou a Joaquinem Phoenixem, Charlieho andílci: Na plný pecky, Spy Kids s Antonio Banderasem, Krása divokých koní s Mattem Damonem a Billy Bobem Thorntonem, Fakulta, Od soumraku do úsvitu 2, Země policajtů se Sylvesterem Stallonem a Robertem DeNirem, A Texas Funeral a nezávislý film The Only Thrill , kde hráli Diane Keaton, Diane Lane a Sam Shepard. Mezi jeho další významné role patří dech beroucí výkon ve Vítejte v Rosewood (jako osobní oblíbenec Johna Singletona), Striptease s Demi Moore, Oheň v oblacích, Double Dragon: The Movie, Decoy, The Last Gasp a Hong Kong ‘97.

Patrick je herec, který na plátně většinou hraje postavy s velmi vysokým sebevědomím. Jeho bratr Richard Patrick je známým zpěvákem a kytaristou.

Mohli by vás také zajímat…