zavřít
Upravit životopis

Životopis

Robin Hanzl patří jako jeden z mála mezi ústecké odchovance. A že se za něj Slovan nemusí vůbec stydět, potvrzuje Hanzl v posledních dvou sezónách (2009/10 a 2010/11) svými vynikajícími výkony. „S hokejem jsem začínal tady v Ústí, protože táta tady hrál taky hokej. Takže to byl vlastně on, kdo mě k hokeji přivedl.“

Hanzl strávil v podstatě veškerý svůj čas v Ústí nad Labem. V sezóně 2006/2007 ozkoušel, jaké to je hrát druhou ligu v teplickém dresu. V další sezóně se objevil na ledě druholigových Litoměřic.

V sezóně 2008/2009 nastupoval pravidelně v áčku Ústeckých Lvů a ještě vypomáhal ústeckým juniorům. Na konci sezóny si poprvé vyzkoušel hru proti extraligovému celku, ale ani tentokrát Slovan v baráži neuspěl.

Tento nadaný útočník nosil i reprezentační dres, když sehrál za „dvacítku“ dohromady 7 zápasů (1 bod). V tomto dresu se představil i ústeckým fanouškům, když právě za reprezentační dvacítku nastoupil v přátelském utkání proti Slovanu.

Jednadvacetiletý forvard patří v sezóně 2010/2011 mezi tahouny mužstva. V prosinci 2011 prodloužil svou smlouvu ve Slovanu až do roku 2014 a roční opcí. „Jsme moc rádi, že jsme s Robinem uzavřeli smlouvu na tak dlouhou dobu. Je to náš odchovanec a navíc jeden z nejproduktivnějších hráčů. Očekáváme, že jeho výkony ještě půjdou nahoru. Hodně si od něj slibujeme,“ doplnil tiskový mluvčí Lvů Přemysl Zeman.