zavřít
upravit profil

herec, scénárista, producent

narozen: 22. 11. 1921 Deer Park, New York, USA  † 5. 10. 2004 Los Angeles, Kalifornie, USA

Upravit životopis

Životopis

Rodney Dangerfield byl americký komik a herec, známý též díky svým hláškám jako „I don't get no respect!“, „No respect, no respect at all... that's the story of my life“ a také „I get no respect, I tell ya“. Dangerfield hrál ve filmech jako Easy Money (1983, Orion Pictures), Caddyshack (1980, Orion) a v hlavní roli v Back to School (1986, Orion).

Mezi celebrity, které Dangerfield přímo ovlivnil mimojiné patří: Chris Rock, Conan O'Brien či Bob Saget.

Dangefield se narodil do rodiny Židovských vaudeville komediantů původem z Maďarska, Roye (vlastní jméno: Philip Cohen) a Dotty Teitelbaumové. Jak Dangerfield vzpomínal (když byl živý), jeho záletný otec často nebyl doma („was never home—he was out looking to make other kids“) a byla to právě jeho matka, která ho morálně zkazila. („[his mother] brought him up all wrong“).

V době, kdy Dangerfieldovi bylo 15 let, začal psát materiál standup komikům a ve svých dvaceti začal sám aktivně působit jako Jack Roy.

Dangefrield později nahrál komerčně úspěšné alba Rappin' Rodney (#36, 1983) a No Respect (#48, 1981), které získalo Grammy Award za Best Comedy Recording.

Rodney Dangerfield

82 let, herec, scénárista, producent

Mohli by vás také zajímat…