zavřít
Upravit životopis

Životopis

Infernus - vlastním jménem Roger Tiegs, je jediným členem Gorgoroth, který je v kapele od jejího založení v roce 1992. Infernus je nejen skvělým kytaristou, ale i vynikajícím skladatelem (stojí za převážnou většinou hudebního materiálu Gorgoroth, s vyjímkou posledních dvou alb, kde po něm skladatelské žezlo převzal King). Kromě Gorgoroth má za sebou i účinkování v kapelách Borknagar (na albu "Borknagar" z roku 1995), Desekrator (na albu "Metal for Demons" z roku 1998) a Orcustus (v této kapele hrají i bývalí členové Gorgoroth Tormentor a Dirge Rep).

V roce 2007 zakládá Infernus své vlastní nahrávací studio Forces of Satan Records, jehož prvním počinem bylo vydání limitované edice kultovního alba Antichrist. Snad se v budoucnu opět zapojí do tvorby hudebního materiálu Gorgoroth.

Infernus je narozdíl od Gaahla pravověrným satanistou a na své víře postavil i základy Gorgoroth. Infernus praktikuje teistický satanismus, který je v přímém rozporu s komečním satanismen, který představuje například Church of Satan (založil Szandor La Vey). Podobně jako Gaahl měl i Infernus problémy se zákonem, které ho stály několik měsíců svobody.