zavřít
Upravit životopis

Životopis

Rohan Bopanna je indický profesionální tenista, který se specializuje na čtyřhru. Do finále debla se probojoval spolu s Ajsámem Kúreším na newyorském grandslamu US Open 2010, v němž nestačili na bratry Boba a Mika Bryanovi. Ve své dosavadní kariéře vyhrál na okruhu ATP World Tour osm turnajů ve čtyřhře. Na challengerech ATP a okruhu Futures získal pět titulů ve dvouhře a sedmnáct ve čtyřhře.

Na žebříčku ATP byl ve dvouhře nejvýše klasifikován v červenci 2007 na 213. místě a ve čtyřhře pak v březnu 2012 na 8. místě.

Spolu s krajanem Maheshem Bhupathim si zahrál semifinále čtyřhry na londýnském Turnaji mistrů 2012, kde podlehli španělskému páru a pozdějším vítězům Marcelu Granollersovi a Marcu Lópezovi po prvních dvou setech 5–7, 6–3, až v supertiebreaku 3–10.

V indickém daviscupovém týmu debutoval v roce 2002 adelaidským utkáním 1. kola Světové skupiny proti Austrálii, v němž prohrál dvouhru se Scottem Draperem. Do roku 2014 v soutěži nastoupil k sedmnácti mezistátním utkáním s bilancí 9–17 ve dvouhře a 3–4 ve čtyřhře.

Indii reprezentoval na londýnských Letních olympijských hrách 2012 spolu s Maheshem Bhupathim v soutěži mužské čtyřhry. Z pozice sedmého nasazeného páru vypadli ve druhém kole s francouzskou dvojicí Julien Benneteau a Richard Gasquet po dvousetovém průběhu. Indické barvy také hájil v letech 2007 a 2008 na turnaji smíšených družstev Hopman Cup v západoaustralském Perthu.

Žije v rodném Bengalúru, kde spoluvlastní restaturaci. Jeho manželkou se stala Suprija Annaiah.