zavřít
Upravit životopis

Životopis

Jako dcera populárního herce, spisovatele a režiséra Richarda Bohringera byla od útlého dětství v kontaktu s uměleckým prostředím. Přestože měla už za sebou první zkušenosti s filmem (Kamikadze a Chlapci), kde se mihla po boku svého otce, první větší úspěchy slavila na divadle.

V sedmnácti letech si jí vybral režisér Peter Brook jako Mirandu do své inscenace Shakespearova dramatu Bouře, s níž se zúčastnila ročního zahraničního turné a představila se v ní i na Avignonském divadelním festivalu.

Hvězdu z ní rázem učinila postava Laury, o jejíž vášnivé lásce k bisexuálnímu kameramanovi (Cyril Collard), zasaženému virem HIV, pojednává autobiografický režijní debut Noci šelem (r. C. Collard).

Svým strhujícím výkonem, plným emocionálních proměn, jenž jí vynesl Césara 1992, na sebe upoutala pozornost nejen diváků a kritiků, ale i dalších film. tvůrců. O svém talentu podala přesvědčivý důkaz hned v následujícím melodramatu podle románu Niny Berberové Klavíristka (r. C. Miller), kde se opět skvěle zhostila role skromné, introvertní a hudebně nadané dívky Sophie, kterou si v Paříži za nacistické okupace najme slavná pěvkyně (Jelena Safonovová) jako korepetitorku.

Ztělesnila i skutečné historické osobnosti - manželku francouzského básníka Paula Verlaina (Neúplné zatmění), ženu francouzského režiséra Jeana Viga (Vigo: Touha po životě) a Rembrandtovu služebnou a milenku Hendrickje Stoffelsovou (Rembrandt).

Mohli by vás také zajímat…