zavřít
Upravit životopis

Životopis

Ron Perlman se pohybuje v oblasti filmového, televizního a divadelního herectví již více než 30 let. Po dokončení studií v Minnesotě se vrátil do svého rodného New Yorku, kde začal svou kariéru několika divadelními rolemi. Na film se přeorientoval na počátku 80. let, kdy si zahrál ve dvojici filmů Jeana-Jacquese Annauda Boj o oheň a Jméno růže.

Spolupráci s francouzskými režiséry obnovil v nedávné době, kdy si zahrál ve filmu Jeana-Pierre Jeuneta a Marca Caro City of Lost Children a sci-fi thrilleru Jeana-Pierre Jeuneta Vetřelec: Vzkříšení. Mezi jeho další filmy patří Blade 2, Nepřítel před branami, Star Trek: Nemesis, Looney Tunes: Zpět v akci, Ostrov Dr. Moreaua, Romeo krvácí, Klika, I Woke Up Early the Day I Died, Dobrodružství Hucka Finna a Sleepwalkers, na kontě má také nezávislé snímky Stroj času, Uprchlíci na útěku, Poslední večeře a Když se větev ulomí.

Nedávno si zahrál v oscarovém krátkém filmu Aarona Schneidera Two Soldiers. Jeho dalším filmem bude The Woodcutter Gabrielle Savage Dockterman, ve kterém si zahraje s Dannym Gloverem, Lindou Hamilton a Davidem Strathairnem. Perlman hrál tři roky v seriálu CBS Beauty and the Beast, za který získal Zlatý glóbus, dvě nominace na Emmy a tři ocenění Viewers For Quality Television Awards.

Mezi jeho televizní filmy patří Druhá občanská válka, Mr. Stitch, The Adventures of Captain Zoom, A Town Has Turned To Dust, Sedm statečných, Wild World a Operace Sandman: Válečníci v pekle.

Mohli by vás také zajímat…