Ron Peter Vlaar je nizozemský fotbalový obránce a reprezentant, který působí v anglickém klubu Aston Villa.Klubová kariéraV Nizozemsku hrál profesionálně za kluby AZ Alkmaar a Feyenoord. 1. srpna 2012 podepsal tříletou smlouvu s anglickým klubem...

Ron Peter Vlaar je nizozemský fotbalový obránce a reprezentant, který působí v anglickém klubu Aston Villa.

Klubová kariéra
V Nizozemsku hrál profesionálně za kluby AZ Alkmaar a Feyenoord. 1. srpna 2012 podepsal tříletou smlouvu s anglickým klubem Aston Villa.

Reprezentační kariéra
Byl členem nizozemských mládežnických výběrů. Hrál na Mistrovství světa hráčů do 20 let 2005 v Nizozemsku, kde domácí Nizozemci vypadli ve čtvrtfinále s Nigérií v penaltovém rozstřelu (9:10 na pokutové kopy, po prodloužení byl stav 1:1). Vlaar svůj pokus proměnil. V tomto utkání také vyrovnával ze hry na 1:1.

Zúčastnil se Mistrovství Evropy hráčů do 21 let 2006 v Portugalsku, kde mladí Nizozemci vybojovali svůj první titul v této věkové kategorii, když porazili ve finále Ukrajinu 3:0. Na turnaji nastoupil ve čtyřech zápasech.

O rok později si zlatý úspěch zopakoval na domácím Mistrovství Evropy hráčů do 21 let 2007, kde Nizozemci porazili ve finále Srbsko 4:1. Na tomto turnaji byl kapitánem, ale v semifinále proti Anglii musel odstoupit ze zápasu kvůli zranění.

V nizozemském reprezentačním A-mužstvu debutoval v kvalifikačním zápase proti České republice 10. října 2005, když vystřídal na hřišti ve druhém poločase Khalida Boulahrouze (výhra Nizozemska 2:0). Reprezentační trenér Bert van Marwijk jej nevzal na Mistrovství světa 2010 v Jihoafrické republice, ačkoli byl Vlaar členem širší nizozemské soupisky.

EURO 2012
Hrál na Mistrovství Evropy 2012 v Polsku a na Ukrajině, kde Nizozemsko prohrálo v základní skupině B všechny tři zápasy (v tzv. „skupině smrti“ postupně 0:1 s Dánskem, 1:2 s Německem a 1:2 s Portugalskem) a skončilo na posledním místě. Vlaar odehrál zápasy proti Dánsku a Portugalsku.