zavřít
Upravit životopis

Životopis

Rosario debutovala v kontroverzním filmu Larryho Clarka Kids, který slavil četné úspěchy u diváků i filmové kritiky. Po fimu Vítejte v džungli se představí v dramatu Shattered Glass, ve kterém si zahrála spolu s Haydenem Christensenem, Chloë Sevigny a Stevem Zahnem.

Hraje také ve filmu This Girl’s Life, který byl tento rok promítán na různých festivalech, a již brzy se spolu s Colinem Farrellem a Angelinou Jolie představí v jedné z hlavních rolí připravovaného velkofilmu Olivera Stonea Alexander. Na stříbrném plátně se naposledy objevila v dramatu Spikea Lee 25. hodina, úspěšné sci-fi komedii Muži v černém 2 a futuristické akční komedii Pluto Nash.

Zahrála si také ve filmu Chelsea Walls režiséra Ethana Hawke. K jejím dalším filmům patří romantická komedie Sidewalks of New York, další komedie The First $20 Million Is Always the Hardest a nezávislý snímek Love in the Time of Money, který měl premiéru v roce 2002 na Filmovém festivalu Sundance. Mezi její nadcházející projekty patří také film Ash Wednesday Eda Burnse, se kterým spolupracovala již na jeho projektu Sidewalks of New York. Dawson nedávno produkovala 15minutový krátký film Bliss Virus, který napsala a zrežírovala Talia Lugacy.

Rosario Dawson si v roce 2005 zahrála ve filmu režiséra Roberta Rodrigueze, Sin City - město hříchu. Objevila se zde v povídce "Velká tučná zabijačka" jako Gail, zjevení ve vysokých botách, s koženými pásky, dýkami a uzi... Jak autor Sin City, Frank Miller uvádí, role Gail je velmi náročná, protože musí mít mnoho různých podob. Musí být velmi sexy, tvrdá, vášnivá a také vtipná. Rosario myšlenka převést do filmu tento zajímavý svět Sin City zaujala a postava Gail se jí zalíbila a ztotožnila se s ní. Pokaždé, když se oblékla do jejího kostýmu, učesala si vlasy a nalíčila se, cítila, jako bych se stala tou divokou, nepříčetnou, bláznivou ženou.

Mohli by vás také zajímat…