zavřít
Upravit životopis

Životopis

Rose Byrne se narodila 24. července 1979 v Sydney v Austrálii. První filmovou roli dostala ve 12 letech, bylo to ve filmu Dallas Doll.

Rose se objevila v různých australských televizních pořadech, patří mezi ně Heartbreak High, Echo Point a také ve filmu Two Hands po boku Heatha Ledgera. Poté si také zahrála ve filmech: The Date, My Mother Frank a The Godess of 1967 - za tuhle roli obdržela cenu na MFF v Benátkách v roce 2000.

Její první výraznou rolí byla služebná princezny Padmé Amidaly, Dormé ve filmu Star Wars: Epizoda II - Klony Útočí. V roce 2003 si shodou okolností zahrála Rose Mortmainovou v adaptaci Dodie Smithové - Capture the Castle. V roce 2004 dostala Rose roli ve filmu Wicker Park společně s Diane Krugerovou a Joshem Hartnettem. Zde se dozvěděla, že Wolfgang Petersen hledá herečku pro roli Bríseovny (Briseis) ve filmu Trója. Roli dostala a stala se jednou z nejžádanějších hereček v Hollywoodu.

Rose Byrne si také zahrála v televizní adaptaci Casanovy. V září 2005 byla obsazena do role pilotky na vesmírné misi ve filmu Dannyho Boyla - Sunshine. Od té doby její hvězda stoupá a doufejme, že jí tempo vydrží!!!

Mohli by vás také zajímat…