zavřít
Upravit životopis

Životopis

Ruda Rožďalovský se narodil a skoro celý život žil v Praze Modřanech, kde vychodil základní školu a byl přijat na Střední chemickou průmyslovku v Křemencově ulici. Právě tady se svými spolužáky založil skupinu The Křemíls "Křemílci". Mladí chemici slavili velké úspěchy zejména u ženského publika.

Po složení maturitní zkoušky si šel Ruda odbýt základní vojenskou službu. Ani vojna mu nezabránila, aby v kasárnách založil další kapelu a přežil s ní dva roky než se mohl vrátit do civilu a pracovat v laboratoři.

Dále hrál v kapelách: Electric System, PSP, Monzun, Arakain, Orient, Abax, Pražský výtěr, Pedopat, Galaxis a dalších. Současně se také věnoval výrobě lampových zesilovačů a rodině.

Z prvního manželství, které mu nevyšlo, se narodila dcera Linda a syn Tomáš. V druhém manželství ztratil iluze a dlouhé vlasy a přestěhoval se do Písnice, kde má v rodinném domku více místa na podnikání a zkoušení se svou kapelou. Do třetice osud pokoušet nechce a miluje jen čtyřnohé kočky a vychlazené pivo z pískovcového sklípku na Kokořínsku. Je pyšným dědečkem vnuků Sebastiena a Denise. Ve volném čase sbírá knížky, jezdí prstem po mapě, je výborný trasolog a když ho přemůže únava, věnuje se gaučingu.

V současné době ho můžete vidět a a hlavně slyšet opět se skupinou Orient v žižkovském klubu Kain nebo různě po festivalech v Trutnově, Lázních Bělohrad a dalších městech. Letos (2012) ho čeká i výroční vystoupení s Alešem Brichtou - fanouškové se mají opravdu na co těšit.

Od roku 2014 hraje ve skupině TOROID jako sólový kytarista a na konci roku 2016 přidal zkoušení se znovu obnovenou skupinou Pedopat, což je jistě krásný dárek k šedesátým narozeninám, které za několik týdnů, v příštím roce (2017) oslaví.