zavřít
Upravit životopis

Životopis

Rodolpho Valentino se narodil 06.05.1895 v Castellaneta v Itálii a zemřel 23.08.1926 New Yorku v USA.

Ještě dnes je známý tento americký herec italského původu, který se stal jedním z největších ženských idolů na světě ve filmech němé éry...Ten se původně jmenoval Rudolpho Alfonso Filibert Guglielmi. Rudolpho nevyhověl přání otce, a ze školy pro námořníky utekl, a odjel do Paříže, kde se chtěl uživit jako tanečník. Protože se mu to nezdařilo, odjel do New Yorku, kde si našel práci jako statista. Také dostával malé příležitostné role na Broadwayi. Zároveň vystupoval i v nočních klubech, živil se jako umyvač nádobí. Prorazit se mu podařilo díky režiséru R.Ingramovi, který si ho vybral pro jeho exotický vzhled, a dal mu roli ve filmu Čtyři jezdci Apokalypsy ( hlavní role v roce 1921).
Z filmu se brzy stala naprostá senzace, a Valentino v zápětí slavným hercem. Valentinův působivý a charizmatický zevnějšek upoutal téměř každou ženu.

Hysterie jeho obdivovatelek rostla s každým novým filmem (Šejk, Krev a písek, Dáma s kaméliemi, Šejkův syn aj.) nakonec vyvrcholila hercovou velice předčasnou smrtí. Valentino 23. srpna 1926 zemřel po několika týdnech velikých bolestí. Na jeho pohřbu údajně bylo na padesát tisíc lidí. Několik jeho fanynek údajně spáchalo sebevraždu.Poslední léta jeho života byl poznamenána jeho skandály. Valentino se oženil, ale často se v bulváru, ale i mimo něj psalo o tom, jestli je herec homosexuální nebo ne. Mluvilo se také o tom, že ho do filmu dostal některý z jeho milenců, ale jestli je na tom něco pravda se už nikdy nedozvíme. Jeho slávě to neuškodilo, a ještě dnes se dá říct, že svět přišel o jednoho z největších milovníků němé éry...

Mohli by vás také zajímat…