zavřít
Upravit životopis

Životopis

Wyatt se narodil v Anglii, ve čtyřech letech byl poslán do internátní školy. S ostatními studenty byl nucen mluvit během týdne pouze latinsky a jen o víkendech směli mluvit anglicky. Ředitelem školy byl považován za podivuhodně inteligentního, ale tvrdohlavého jako beran. Volný čas trávil natáčením krátkých filmů na kameru. Během jednoho studentského představení viděl jeho práci Werner Herzog, čímž zahájil Wyattovu kariéru, neboť ho doporučil pro prestižní stipendium na režii a scenáristiku.

V šestnácti letech vyhrál filmovou soutěž BBC a profesionální kariéře se začal věnovat během vysokoškolských studií v Paříži. Jako svoji diplomovou práci napsal soudobou adaptaci Danteho Božské komedii, která byla později použita či dotvořena mnoha producenty a režiséry (Claudie Ossard, George Litto, Ian Softley a Shooting Gallery). Poté následovalo pět let v New Yorku, které strávil psaním scénářů pro společnosti Shooting Gallery, Miramax a Radical Media. Mezi lety 2000-2005 Wyatt pracoval v Londýně a Liverpoolu, kde režíroval několik seriálů a pracoval na vlastních projektech. S producenty Adrianem Sturgesem, Simonem Relphem a Michaelem Kuhnem založili společnost Film Consortium.

Wyatt je zakladatelem filmové společnosti Picture Farm, která produkovala množství krátkých filmů, dokumentů i celovečerních snímků (včetně dokumentu Dark Days (rež. Marc Singer), jenž uspěl na festivalu v Sundance.

Rupert Wyatt

47 let, scénárista, režisér

Mohli by vás také zajímat…