zavřít
Upravit životopis

Životopis

Rodiče ji pojmenovali po beatlesovské písni Sexy Sadie. V jedenácti letech začala studovat herectví v divadelní škole Talie Contiové a účinkovala v dětských filmech a divadelních inscenacích. Jako devatenáctiletá se připojila k souboru Royal Exchange Theatre v Manchesteru, kde účinkovala ve hře Mumbo Jumbo. První zkušenost před kamerou učinila v krátkém filmu Vardo (1986; r. Matthew Jacob) podle oceněného scénáře Jonathana Davida.

Nejprve se uplatnila v TV, jako host se objevila v seriálech Boon, Casualty a Press Gang. První výraznější úlohu dostala v psychologickém hororu podle Stokerova románu Dracula (r. F. F. Coppola), kde ztělesnila Draculovu oběť Lucy Westenraovou, jejíž přítelkyně (Winona Ryderová) vzplane láskou ke krvežíznivému hraběti (Gary Oldman). Při natáčení futuristického akčního dramatu Prodej (r. P. Anderson), v němž vytvořila hlavní postavu belfastské punkerky Jo, se sblížila se svým partnerem Judem Lawem, za něhož se 1997 provdala.

V roce 1995 spoluzaložila se svými vrstevníky J. Lawem, Ewanem McGregorem, Seanem Pertweem a Jonny Lee Millerem nezávislou produkční společnost Natural Nylon. Z prvního manželství s Garym Kempem (1988-97), kytaristou a zpěvákem rockové skupiny Spandau Ballet, pochází syn Finley a z druhého s J. Lawem má syna Raffertyho a dceru Iris (nar. 2000).

Mohli by vás také zajímat…