zavřít
Upravit životopis

Životopis

Dětství prožil v syrském Damašku, odkud je jeho otec, maminka je Češka. Mladší bratr Marwan. Od šesti let žil do 19 s rodinou opět v Děčíně, nyní žije v Praze. Má vzácný dar oslovit jiné lidi bez ohledu na věk a získat si je tím, co z něj vyzařuje. Odmítl jednoduché a ověřené cesty ke slávě a razí si tu svou, originální a příkladně poctivou.

Ve svých dvaceti letech je hudebně naprosto přesně orientovaný. Precizně cítí svou polohu a je po dlouhé době jediným, kdo přichází s něčím novým. Posouvá hranice a přináší nepoznané, bravurně propojuje kultury, přirozeně a jemně prolíná hudební prvky západu i východu.

Sámerem zpívané české texty dodávají češtině další barvy. Jeho citlivý osobní projev je ve spojení s vyjímečně bohatým mateřským jazykem jímavý. S věkem se v něm nesporně prohloubí jeho vnitřní výrazová síla, poznání a nabyté zkušenosti a stane se neskutečně oslovujícím!

Je mimořádně charismatický a přátelský pohodář, nesmírně talentovaný a mimořádně pracovitý člověk. Vystupuje, komponuje a nahrává, studuje intenzivně tanec, stále si zdokonaluje svou skvělou angličtinu a zejména výrazně postupuje v technice zpěvu u profesora Eduarda Klezly. Připravuje se navíc na maturitu na ESO - EUROŠKOLA v České Lípě.

„Výborně,“ znělo z úst poroty, když jim zazpíval osmnáctiletý student z Děčína. Tréma asi Sámera netrápí. Za sebou už má vystupování na různých kulturních akcích doma i v blízkém Německu. Zpívá od šesti let, nezná nic lepšího než hudbu a doufá, že se jí jednou bude věnovat profesionálně.

Zatím však studuje hotelnictví a turismus na soukromé střední škole v České Lípě a své studijní výsledky označuje jako „zlatou střední cestu“. Za lásku ke zpěvu může učitelka na základní škole, která před deseti lety vybírala adepty do pěvecké soutěže. Protože Sámer nikdy stydlivostí netrpěl, okamžitě se sám přihlásil. Po umístění na prvním místě šlo už všechno samo od sebe – zpíval a zpívá, kde se dá. Kvůli zpěvu nemá čas ani na další koníčky, snaží se najít volné chvilky alespoň na sport – hlavně plavání a tenis. A odkud pochází Sámerovo exotické jméno? Tatínek je Syřan, maminka Češka a synovu zpívání fandí oba.

Sámer Issa si splnil svůj sen a natočil album ve stylu R´n´B. O autentičnost stylu se staral američan Jorge Corante, který přivezl do Čech již předpřipravené základy, ty byly následně ve studiu Ondřeje Soukupa pod jeho dohledem doplněny zpěvy. Celé album dokončil Corante ve svém los angelském studiu. Album je velice pestré, titulní píseň Busted je syrovou ukázkou R´n´B´ bez příkras, skladba "Smile" autora Ondry Brzobohatého - citlivá balada - dává vyniknout Sámerově pěveckému talentu pro oblíbený žánr v plné šíři, duet s vynikající Martinou Balogovou "Adorable" bude pro mnohé velikým překvapením.

Na albu se objeví i jedna koververze, nikoliv však skladba ze soutěže, ale nová podoba hitu skupiny Mr. Mister Broken Wings. Album bude obsahovat tři skladby v češtině, zbytek byl nazpíván anglicky. Vedle nahrávání alba se Sámer tvrdě věnoval přípravě tanečních čísel pro svá vystoupení s tanečním týmem Dance 2XS. Autorkou fotografií v obalu CD je úspěšná módní fotografka Anna Kovačičová.

Ve zkratce:
- postoupil v druhém kole čtvrtfinále (21.3.04) získal 48% hlasů
- měří 179 cm
- od 4 let bydlí v Děčíně
- otec pochází z Damašku
- zpíval Respect (Aretha Franklin
- student soukromé střední školy obor hotelnictví a turismus
- má o rok a půl mladšího bráchu
- má velkého a dva malé štíry a dva tlusté jezevčíky
- oblíbená hudba: černá muzika, RnB a soul dostal číslo 3226
- do soutěže se příhlásil sám
Příjmení Issa je v Sýrii jedním z nejrozšířeněj­ších, a proto se nelze divit, že neexistuje žádné rodinné pouto mezi mladým zpěvákem a známou herečkou Klárou Issovou.

Mohli by vás také zajímat…