zavřít
Upravit životopis

Životopis

Samy je německý raper, který rapuje z části německy a z části anglicky. Je jedním z úspěšných německých solo umělců. Má vlastní značku Deluxe records. Výrůstal u matky, protože jeho súdánský otec opustil Německo, když mu byly dva roky. Krátce potom se narodila jeho nevlastní sestra. Přěstěhovali se z Barberku do Eppendorfu, předměstí Hamburku. Měl problémy, protože jeho rodina nebyla bohatá a dalšími problémy byly s učiteli ve škole, kterým neustále vzdoroval. Samy hledal možnost odejít ze školy. Brzy objevil hudbu, kde i dnes pracuje s nejlepšími hamburskými umělci jako jsou Illo, The Headliners a Rob Easy.

Styl:
Samy si zpočátku vybral agresivní styl založený na metafoře, složený z překrývání rytmů a vlastního proudu melodie. Proto je někdy nazýván "německý Jay-Z ". Je nakloněn k obsahovým změnám obrazu spíš než k vyprávění dlouhých příběhů. Kriticky hledá chyby v omezeném obsahu a opakujících se předmětech.

Uvedení:
Před prací s Dynamite Deluxe, byl známým členem německé hip-hopové skupiny "No Nonsens". Potom okolo roků 1996 - 1997, po několika vystoupeních v Německu, během kterých se dostal do podvědomí lidí, jeho partner Eissfeldt, založil studio Eimsbush. Ve kterém vydali 1. mixtape s názvem Dynamite Delexue Demo. Tím se Samy stal velmi známým.