zavřít
Upravit životopis

Životopis

Sarah Butlerová je americká herečka, která ztvárnila postavu Jennifer Hillsové v thrilleru I Spit on Your Grave z roku 2010.

Narodila se ve washingtonském Puyallupu. Od dětství zpívala ve sboru, účastnila se pěveckých soutěží a na střední škole hrála divadlo v kroužku. V Los Angeles na University of Southern California pokračovala studiem herectví, které nedokončila. V Disneylandu poté rok a půl účinkovala jako princezna Belle v muzikálu Kráska a zvíře, zkomponovaného na motivy filmu z roku 1991. Snažila se najít agenta a ucházela se o práci v televizním světě.

Jako host se objevila v televizních seriálech Kriminálka Miami a Kriminálka New York. Ve filmu debutovala komedií A Couple of White Chicks at the Hair Dresser z roku 2007 a následně byla obsazena do hororu Flu Bird Horror, vysílaného televizní stanicí Syfy. Zahrála si v seriálu Luke 11:17, který režíroval Donem Starkem. Série byla přenášena internetovou sítí. Další příležitostí byla série I <3 Vampires, opět vysílaná na internetu.

Hlavní postavu Jennifer Hillsové si zahrála v thrilleru I Spit on Your Grave, remaku stejnojmenného kultovního snímku z roku 1978, který je řazen do podžánru rape and revenge. Přestože nejdříve roli odmítla pro nahotu a násilí, tak silný charakterový potenciál a feministická poloha postavy, ji přesvědčily k přijetí. Režie se ujal Steven M. Monroe, premiéra proběhla 8. října 2010.

Mohli by vás také zajímat…