zavřít
Upravit životopis

Životopis

Je nejmladší z pěti dětí (dva bratři a dvě sestry) kanadského herce Michaela Polleyho (hrál dr. Blaira v seriálu Cesta do Avonlea).

Její matka, herečka a vedoucí castingu Diane Polleyová, zemřela na rakovinu, když bylo Sarah jedenáct let. Opustila střední školu a stala se politickou aktivistkou v socialistické skupině; během politického protestu v roce 1995 v Queens Park byla napadena policií.

Před kamerou debutovala jako pětiletá úlohou Molly Monaghanové v sentimentálním příběhu chudé rodiny v předvánočním čase Kouzelné Vánoce (r. Ph. Borsos). Z jejích dětských rolí vyniká ještě postava dcery ředitele herecké společnosti Sally Saltové, s níž se vydává titulní hrdina (John Neville) hledat záchranu pro Turky obležené město, ve fantastickém snímku Dobrodružství barona Prášila (r. T. Gilliam).

Uplatnila se rovněž v TV, kde vytvořila hlavní role v seriálech Ramona (1988), Road to Avonlea (1990, Cesta do Avonlea - ČTV) a Straight Up (1997).

Potenciál charakterní herečky u ní využil kanadský režisér Atom Egoyan, díky jehož umělecky náročnějším autorským filmům vstoupila do mezinárodního povědomí: Tracey, mladičká neteř daňového kontrolora (Bruce Greenwood), v psychologickém dramatu Exotika; Nicole Burnellová, přeživší havárii autobusu se čtrnácti dětmi, v adaptaci románu Russella Bankse podle skutečné události Sladké zítřky (nominace na cenu Genie 1997).

Výraznou kreaci předvedla v úloze pokladní ze supermarketu Ronny Martinové, která se zaplete kvůli nevázanému způsobu života do drogových kšeftů, v kriminální komedii Go (r. D. Liman)

Mohli by vás také zajímat…