zavřít
Upravit životopis

Životopis

Sarah Shahi (rodným jménem Aahoo Jahansouzshahi) se narodila dva roky poté, co se její rodina odstěhovala z Iránu během islámské revoluce roku 1979. Její kořeny sahají do dynastie Qajar, která vládla v Iránu v letech 1797 a 1834. Během studií na The Southern Methodist University dělal roztleskávačku fotbalovému týmu Dallas Cowboys. V roce 2000 se přestěhovala do Los Angeles.

Její první role byla v romantické komedii “Dr. T a jeho ženy”, kde hrála po boku Richarda Gerea a Helen Hunt. Diváci jí mohli vidět taky v seriálech vysílaných u nás a to Alias, Dawsonův svět (Dawson’s Creek), Pohotovost (ER) nebo Lovci duchů (Supernatural).

Také se objevila v 2 serii serialu The L Word kde vystupovala jako temperamentní kráska Carmen de la Pica Morales. Do seriálu byla uvedena jako DJ"ka a pomocnice v TV studiích.Tam se seznámí se Shane a postupem času se dostává do milostného trojúhelníku mezi ní a Jenny.

Sarah Shahi mluví anglicky, persky a trochu španělsky a má hnědý pásek v Karate. V roce 2005 byla vyhlášena časopisem Maxim jako 90. nejvíce sexy žena světa.
V létě 2009 očekává narození potomka se svým manželem Steve Howey.

Mohli by vás také zajímat…