zavřít
Upravit životopis

Životopis

Sarbel (vl. jménem Charbel Michael, řecky: Σαρμπέλ Μιχαήλ) se narodil 14. května 1981 v Londýně, kde také vyrůstal a studoval hudbu a tanec. Jeho otec byl kyperský muzikant a jeho matka libanonská právnička.

Když mu bylo 18, rozhodl se navštívit Krétu. Objevil Řecko, tradiční řecké zvyky, a znovu poznal řeckou folkovou hudbu, kterou mu dával poslouchat jeho otec, když byl Sarbel ještě dítě. Po tomto už nic nevymazalo Sarbelovi Řecko z hlavy. Měl blíže k Řecku, než kdykoli předtím.

O tři roky později, poté co začal zpívat profesionálně v řeckých klubech v Londýně, se rozhodl vrátit se do Řecka. Když se sešel s Panagiem Sterigou a producentem Giannisem Doulamisem, otevřely se mu dveře ke svému snu - nahrát desku se Sony BMG. Na jaře roku 2005 vyšel jeho první singl s názvem "Se Pira Sovara."

Sarbelovo první album, "Parakseno Sunaisthima", byl velkým hitem a velmi brzy nebylo toto CD nikde k dostání.
Sarbel na soutěži Eurovision 2007

Za vším stojí ženy, dalo by se říci - osudovým mu bylo setkání s Irini Merkouri, se kterou dělal Sarbel první krůčky na vrchol slávy. Jezdil s ní na její koncerty a byla mu dobrou kamarádkou a rádkyní co se týká muziky.

Úspěch na sebe nenechal dlouho čekat a v létě roku 2006 vydal Sarbel druhé album s názvem "Sahara". V té samé době se zrodil nádherný duet s Natasou Theodoridou - "Na´soun thalassa".

Ještě to léto se vydal s Antonisem Remosem na koncertní šňůru po Soluni a Jižní Africe. Sarbel potom cestoval s neustále odjíždějící a zase se vracející populární zpěvačkou Vanesou Adamopoulou a zorganizoval koncerty po celém Řecku a Kypru. Spolupracoval také s Nikem Makropoulosem.

Do podvědomí diváků z celého světa se dostal až vystoupením v soutěži Eurovision Song Contest, kdy se představil s písní Yassou Maria v anglické verzi. Tuto píseň zpívá ještě ve verzi řecké, která se mi zdá být lepší.