zavřít
Upravit životopis

Životopis

Sascha Lappessen alias SASH! se narodil v Kolíně nad Rýnem. Svou kariéru začal jako osvětlovač v klubu, když mu bylo 16 let, později sbíral zkušenosti jako DJ v témže klubu a začal tvořit své kompozice.
V roce 1993 vydal první singl Indian Rave pod pseudonymem Careca. Den D přišel v září roku 1995: Sascha dal dohromady tým společně s kamarády Thomasem ´Alissonem´ a Ralfem ´Kappim´ Kappmeierem. Tak vznikla celá skupina SASH!.

DJ SASH!, tvůrce tanečních megahitů Ecuador, Encore Un Fois (Raindrops), La Primavera, Mysterious Times, Adelante, Gambareh, I Believe a mnoha dalších, má na svém kontě přes 17 milionů prodaných CD na celém světě. Za dobu své kariéry dobyl první místo tanečních hitparád nejen v každé evropské zemi, ale také v mnoha státech Afriky, Ameriky, Austrálie a Azie.
DJ SASH! spolupracoval s Adrianem Rodriguezem, Shannon, Tinou Cousins, Dr. Albanem, Sarah Brightman a Boy Georgem. Produkoval CD takovým hudebním osobnostem jako Jean Michael Jarre, Todd Terry, OMD, nebo Kylie Minogue.

Sascha Lappessen

47 let, zpěvák, hudebník, dj