zavřít
Upravit životopis

Životopis

Necelých 160 cm vysoká krasobruslařka se narodila celým jménem jako Alexandra Pauline Cohen. Její matka Galina (dříve baletka) pochází z Ukrajiny a a otec Roger je Kanaďan - Sasha bruslí za Kanadu, ale bydlí v Kaliformii. Má mladší sestru Natashu. Bruslí od svých 8-i let a věnovala se i gymnastice. Kromě krasobruslení účinkuje v reklamách (např. na mléko), vydala knihu a objevila se i ve filmu ("Moondance Alexander").

Sasha se díky usilovné práci vypracovala až ke zlatu. Díky spolupráci s trenérkou Tatianou Tarasovovou vyhrála Grand Prix Skate Canada a následně i Grand Prix Final v Rusku. V roce 2002 se umístnila na Mistrovství světa i Olympijských hrách na 4.místě. V letech 2004 a 2005 skončila na Mistrovství světa již druhá a na Olympijských hrách skončila jako druhá v roce 2006. Vlastní také zlaté medaile (např. z mistrovství Kanady). Momentálně se stále věnuje tréninku a ráda by nastoupila na Olympijské hry v roce 2010.

Má doma pejska a dvě kočky. Miluje módu, nákupy, vaření a cestování. O své zlaté medaily prohlásila: "Ta barva je opravdu hezká."

Mohli by vás také zajímat…