zavřít
Upravit životopis

Životopis

Scott Caan se objevuje jak v blockbusterech, tak v nezávislých filmech. Mnohé filmy a divadelní hry také napsal a sám režíroval. Na jaře 2007 se Caan objevuje ve filmu Brooklyn Rules, kde jsou mu partnery Alec Baldwin, Freddie Prinze, Jr. a Mena Suvari. Předtím také napsal scénář filmu The Dog Problem, ve kterém si zahráli Giovanni Ribisi, Lynn Collins, Mena Suvari, Kevin Corrigan a Don Cheadle. Tento film byl v roce 2006 uveden na Toronto Film Festival, kde byl vřele přijat diváky i kritikou.

Scott Caan režijně debutoval filmem Dallas 362, ve kterém hráli Shawn Hatosy, Jeff Goldblum a Kelly Lynch. Caan si k filmu napsal i svůj scénář. Snímek měl v roce 2003 premiéru na CineVegas International Film Festival, odkud si odnesl Critics Award. Film Dallas 362 se v roce 2003 promítal na Toronto Film Festival a v roce 2005, kdy byl v omezeném množství kopií uveden do kin, si vysloužil příznivé kritiky.

Caan dále hrál ve filmu režiséra Todda Robinsona Zabijáci osamělých srdcí, ve kterém se objevili John Travolta, James Gandolfini a Salma Hayek; dále v romantické komedii Zbožňuju prachy!, ve které hrála i Jennifer Aniston; v akčním thrilleru Do hlubiny s Paulem Walkerem, Jessicou Albou a Ashley Scott. Má svůj podíl i na úspěchu Soderberghovy komedie Dannyho parťáci a jejím pokračování Dannyho parťáci 2, kde se připojil k mimořádné herecké sestavě, vedené Georgem Clooneym, Bradem Pittem a Mattem Damonem. Ztvárnil také jednu z rolí v Dannyho parťácích 3 (2007)

Mezi dalšími Caanovými filmy najdeme westernovou komedii Psanci Ameriky s Colinem Farrellem; cynickou comedii Novocaine s Stevem Martinem, Helenou Bonham Carter a Laurou Dern. Dále se objevil v nezávislém dramatu Sonny v režii Nicolase Cage, ve kterém hráli i James Franco, Brenda Blethyn a Mena Suvari; ve filmu režiséra Dominica Seny 60 sekund, ve kterém se objevili Nicolas Cage a Angelina Jolie; v ceněném dramatu Riziko s Giovanni Ribisim; a v komedii z wrestlingového prostředí Hromy a blesky.

V minulosti se Scott Caan objevil v hip-hopovém dramatu Černá a bílá, ve filmu režiséra Briana Robbinse Varsity Blues, v akčním snímku Tonyho Scotta Nepřítel státu a ve filmu Grega Arakiho Zkurvená nuda.

Caan se také čas od času objevuje na postu scenáristy. Napsal také scénář komedie Chasing the Party, který vypráví o partě mladíků, kteří se chtějí dostat na party do sídla vydavatele časopisu Playboy, Hugha Hefnera. Produkce tohoto scénáře se ujala společnost Jerryho Bruckheimera a Caan v něm má hrát hlavní roli.

Scott Caan také režíruje a píše divadelní hry. Mezi jeho nejpovedenější patří Almost Love, která se na podzim roku 2001 hrála v losangeleském Playhouse West.

Mohli by vás také zajímat…