zavřít
Upravit životopis

Životopis

Sean Astin si zahrál ve veleúspěšné trilogii Pán prstenů, ve které obsadil roli hobbitta Sama. Jako herec debutoval ve filmu Rošťáci a kromě něj si zahrál ve snímcích jako Bourák, Skandál!, Odvaha pod palbou, Memphiská kráska, Encino Man, Like Father, Like Son, Kam tě den zavede, Staying Together, Válka Roseových, Nejlepší máma nebo Low Life, za který získal ocenění pro nejlepšího herce na filmovém festivalu Fort Lauderdale.

Kromě toho má na kontě nezávislé snímky Deterrence, Kimberly, The Last Producer a Boy Meets Girl. První profesionální hereckou příležitost získal v seriálu Please Don’t Hit Me Mom, ve kterém si zahrál se svou matkou Patty Duke. Astin je také úspěšným režisérem - za film Kangaroo Court, který produkoval se svou ženou, byl nominován na Oscara. Minulý rok byl na filmovém festivalu Sundance uveden jeho krátký film The Long and Short of It, který vznikl na place v průběhu natáčení Pána prstenů a má s tímto filmem společných několik herců i členů filmového štábu.

Astin režíroval také některé epizody televizních seriálů Perversions of Science, Angel a Jeremiah. V současné době připravuje film, který je inspirován povídkou Cornella Woolricha 3 O’Clock.

Mohli by vás také zajímat…