zavřít
Upravit životopis

Životopis

Sean Avery je profesionální hokejista hrající za Dallas Stars v NHL. Patří mezi největší provokatéry a nejnenáviděnějším hráčem celé NHL.

Kariéra
V roce 1999 byl draftován týmem Detroit Red Wings ve,kterém začal svou kariéru v NHL. V roce 2003 začal hrát v Los Angeles, kde se propracoval mezi nejvěršího provokatéra NHL, ale opravdovým se stal až v New Yorku Rangers. Ale v roce 2006 ještě v týmu Kings se stal nejtrestanějším hráčem NHL s celkovým počtem 257 trestných minut.

V roce 2007 začal hrát v New Yorku Rangers, kde se stal nejnenáviděnějším hráčem celé NHL. Sice se zlepšil hokejově dokonce hrál ke konci sezóny v první lajně s Jaromírem Jágerem, ale ani to nepomohlo, protože v Play Off NHL proslulil svým provokativním máváním hokejkou před Martinem Brodeurem z New Jersey Devils, které rozdělilo NHL na dvě strany, jedna byla pro zavedení vyloučení za provokace a druhé, že vlastně nic neudělal. Letošní sezónu se dokonce porval několikrát se svým protovníkem Darcy Tuckerem z Toronta Maple Leafs, který taky patří mezi provokatéry hned několikrát a to dokonce už i při rozbruslení, kdy prý Avery nadával Tuckerovo spoluhráči Jasonu Blakeovi, že prý má rakovinu. Nakonec Avery spor vyhrál, protože nic takového neřekl a dokonce i kvůli tomu byl i soud,Avery se hájil tím,že jeho dvě příbuzné mají taky rakovinu.

Na svém kontě má také 5 Gordie Howe hat tricks. Což znamená,že ve stejném zápase dá gól,asistenci a stihne se ještě porvat.

Osobní život
Proslul několika románky se slavnými herečkami, například Elishou Cuthbert. Nedávno byl také obviněn novináři z toho, že chodí do luxusních nočních podniků v New Yorku,kde tráví večery s prostitutkami a ony dokonce samy přiznaly,že k nim chodí.

V roce 2005 si také zahrál minirole ve filmu The Rocket o slavném hokejistovi Montrealu Canadiens Maricy Richardovi, který zemřel v roce 1998.

Výška: 175 cm
Váha: 84 kg
Přezdívka: Želva(The Turtle)
Kluby: Detroit Red Wings, Los Angeles Kings, New York Rangers