zavřít
Upravit životopis

Životopis

Sean Flynn se narodil v květnu 1941 herci Errolu Flynovi a krásné umělkyni Lili Damita, která se za Errola vdala již v roce 1935. Tak snad získal Sean už od narození přirozený základ pro umění,a herectví. Jeho otec byl oblíbeným filmovým hercem, který byl v soukromí pověstný především milostnými skandály. Se svými rodiči žil v USA v Kalifornii, New Yorku a na Floridě. Vystudoval universitu žurnalistiky ve státech, a po smrti svého otce Errola, který zemřel na srdeční atak ve věku 50-ti let se o něj začala zajímat evropská filmová studia.

Sean debutoval v roce 1960 ve filmu "Where the Boys Are", v roce 1962 v nezávislém pokračování filmu "Kapitán Blood" – "Syn kapitána Blooda" - filmové společnosti Paramount,a v kooprodukci Španělsko, Itálie, Portugalsko, kdy hrál hlavní roli spolu se španělskou herečkou Alessandrou Panarro (známou ze zfilmovaných Mayovek natáčených německou produkcí).

V letech 1964 – 67 natočil mimo jiné "Temple of the White Elephants", "Mission To Venice", "Stop Train 349", "Woman for Ringo", "Sign of Zorro","Singapore, Singapore", "Seven Magnificent Guns" (spaghetti western) a.j......

V roce 1968 přijel do Vietnamu už jako válečný fotograf – pracoval pro "Time magazin", a pro CBS. Později byl vyslán do Kambodže, odkud posílal reportáže a fotografie z těch nejnebezpečnějších míst a bojů, a to se mu stalo dne 6.4.1970 osudným. Ve věku 28 let zahynul u vesnice Chi Pou, Bei Met v Kambodži v přestřelce mladý a talentovaný novinář, ale i herec, který miloval rychlé motorky, a rád hazardoval. Jeho matka Lili Damita přežila svého syna o plných 24 let – zemřela v roce 1994 ve věku 92 let.

Mohli by vás také zajímat…