zavřít
Upravit životopis

Životopis

Sen Dog dodává Cypress Hill svým hlubokým hrdelním hlasem se silným kubánským akcentem potřebný kontrast nosovému hlasu B-Reala. Sen Dog pochází z Kuby, kde se narodil 20. listopadu 1965 do rodiny hudebníka a vysokoškolského profesora a španělské gospelové zpěvačky. Jeho otec působil jako hráč salsy v armádním orchestru a hrál na několik nástrojů, mezi nimiž nechyběla flétna, saxofon, trumpeta, bassová kytara a piáno. Sen Dog se s ním setkal poprvé na letišti, když mu bylo 5 let. V té době Sen zpíval se svou matkou v kostele, jeho otec odmítl učit na vysoké škole ideologii komunismu, načež totalitním režimem Fidela Castra vsazen do vězení.

V roce 1971 si rodina Reyesových sbalila majetek a byla donucena opustit "Ostrov Svobody". Tak se Sen ve věku 6 let přistěhoval do Los Angeles, kde ho začala ovlivňovat hudba jeho sestry (mimo jiné LTD, The Bar-Kays a Bee Gees). Ve věku 14-15 let přičichnul hudebnímu stylu, který poslouchaly děcka v okolí Southgate a byl jím uchvácen natolik, že se zanedlouho jeho zájem odvrátil od Led Zeppelin a Black Sabbath směrem ke ska a english beat. Když se na přelomu let 1981 a 1982 začal prosazovat hip hop, poslouchal Sen Treacherous 3, GMF, The Furious Five, Kurtis Blow a samozřejmě Run DMC.

Do prdele s těma tanečníma sračkama, je tady rap!

V roce 1988 odešel Sen znechucen pouličním životem pracovat jako hlídač u místní firmy JC Penney. Když uslyšel hitovku It's Like That od Run DMC, začal rapovat v kapele s názvem DVX (Devastating Vocal Excellence), která působila v sestavě Mellow Man Ace, T-Funk (Funkdoobiest), B-Real a samozřejmě on sám. Počátkem roku 1989 B-Real a Sen Dog DVX opustili a na soutěži talentů Tree Palms v Hacienda Highs se seznámili s Muggsem. Během jejich produkce, v momentě, kdy hráli Real Estate, vyskočil Sen na stůl poroty, ten ale nevydržel jeho váhu a rozlomil se vejpůl. Publikum bylo nadšeno, přestože Cypress vypadali během jejich setu děsivě.

Po dokončení desky III (Temples Of Boom) Sen na konci roku 1995 odešel z Cypress Hill, aby se mohl naplno věnovat své rap-metalové kapele SX-10. Zdálo se mu, že se Cypress Hill stali příliš vypočítavou kapelou a tak na jeho místo nastoupil Shag. Po dokončení desky SX-10, která vyšla pod názvem Get Wood Sampler (Jordan Schurs Flip label) se vrátil zpět k Cypress, aby natočili čtvrtou studiovou desku s jednoduchým názvem IV. Jeho zkušenosti z hraní v SX-10 jsou na desce snadno rozpoznatelné - album obsahuje mnohem více kytarových riffů, než předchozí studiové počiny souboru. Sen Dog se vrátil ke svým kořenům, k Cypress Hill. Nepopiratelný vliv na jeho návrat však měla i jeho matka.

Hlavní zásluhu na tom měla máma. Mluvili jsme spolu jednou, dvakrát za den a pokaždé během rozhovoru zmínila, že by mě ráda viděla zase hrát s Muggsem a B-Realem v Cypress Hill a já chtěl, aby moje dcera věděla, že její táta byl součástí jedné z nejlepších kapel své doby.

Sen se stal producentem, vlastní vlastní produkční společnost a jedním z jeho projektů je hip hopová sestava jménem Delinquent Habits, na jejíchž deskách můžete jeho hlas několikrát zaslechnout.


Vedlejší projekty:

SX-10Punk-metalová formace, jejíž členové jezdí na turné spolu s Cypress Hill a natáčí s nimi desky. Členy jsou Sen Dog (vokály), Andy Zambrano, Jeremy Fleener (kytara), Frank Mercurio (basa) a Glen Sobel (bicí).

Zajímavosti:
· řídí BMW
· vlastní své rádio s nazvané Soul Assassins Radio a hledá nové, mladé talenty
· má hnědé oči
· na jeho čepicích se často objevuje iniciála S
· jeho rodina nekouří, nepije a nekleje
· chce svým dětem ukázat, jak se balí joint, až vyrostou
· má rád Nine Inch Nails Trenta Reznora a hodně se mu líbí Soundgarden

Autor: www.cypresshill.cz

Sen Dog

54 let, zpěvák, hudebník