zavřít
Upravit životopis

Životopis

Vystudoval Moskevskou akademii divadelního umění ve třídě významného ruského herce a pedagoga Olega Tabakova a promoval v roce 1994. Ještě téhož roku získal angažmá v Moskevském divadle. Hrál v různých divadelních projektech, například ve hrách Blázen Pokušení, Čarodějnice či Posvátný oheň (Maurice Tebret). Od roku 2002 hraje velkého ruského básníka v představení Alexandr Puškin a hostuje v Jermolově divadle.

V Rusku je znám především ze seriálu Rozuzlení tajemství Petrohradu či z filmu Staré písně o hlavních věcech 3. Několik let se podílel na dabingu série z produkce NTV s názvem Panenky (Dolls), kde vytvořil 11 postav. Sergej také aktivně spolupracuje s rozhlasem a podílí se na přípravě rozhlasových her. Na jeho konto v této oblasti připadá například: Láska ke třem pomerančům, Azazel (role Fandorina), či sbírka veršů básníka Jesenina. Všechna tato vystoupení vyšla také na CD.
Z jeho filmové práce stojí za zmínku Křižák M. Tumanishviliho a A. Inshakova, Na rušném místě (A. Saharov), Kitajská služba (V. Moskalenko), Místo mě (V. Basov), seriál Brigáda (A. Sidorov), Azazel (A. Adabashjan) a další.

Jednou z prvních cen, které získal, byla cena Moskevský debut za roli Petra v Last Ones v roce 1995. Za divadelní roli Jesenin (Есенин) obdržel v roce 1997 Státní cenu Ruské federace, dále je laureátem ceny „Idol“ udělované moskevským magistrátem. V roce 2000 Obdržel cenu novin Moskevský komsomolec za výkon v The Lower Depth a cenu IV. Festivalu umění za Jižní noci a nominaci za nejlepší mužskou roli ve filmu The Bunkr. V roce 2002 v anketě Osobnost roku získal ocenění Herec roku.

Mohli by vás také zajímat…