zavřít
Upravit životopis

Životopis

Seth Rogen se v roce 2007 objevil a vedl výrobu hitu Judda Apatowa Zbouchnutá, který vydělal přes 140 milionů dolarů. Ve stejném roce také dokončil produkci akční komedie Pineapple Express, kterou napsal a vyrobil společně se svým scénáristickým kolegou z filmu Superbad, Evanem Goldbergem, pro producenta Judda Apatowa. Ve filmu dále hrají James Franco, Danny McBride a Rosie Perez. Premiéru bude mít v létě 2008.

Mezi jeho další filmy patří My dva a křen, Donnie Darko, Zprávař: Příběh Rona Burgundyho a 40 let panic, na kterém se podílel i jako koproducent. Svůj hlas také propůjčil postavě v animovaném hitu Shrek Třetí. Uslyšíme ho i v chystaných filmech Kung Fu Panda, Horton Hears a Who a Kronika rodu Spiderwicků.

Seth Rogen svou kariéru komika zahájil ve třinácti letech ve Vancouveru. Ještě před dovršením dvaceti let se odstěhoval do Los Angeles, kde dostal roli ve velice úspěšném seriálu Judda Apatowa Machři a šprti. Když seriál skončil, přizval ho Apatow jako scénáristu i herce do svého nového seriálu Kolej, základ života.

Mohli by vás také zajímat…